Reklam
Şeker Pancarı Yetiştiriciliği Eğitim Çalışmaları
Reklam
Reklam

Şeker Pancarı Yetiştiriciliği Eğitim Çalışmaları

Şeker Dairesi Başkanlığımızın direktifleri doğrultusunda; İlimizde Şeker Pancarı üretiminin yoğun olarak yapıldığı bölgelerdeki üreticilerimize yönelik olarak yetiştiricilik, münavebe ve sözleşmeli üretim konularında eğitimler verilmektedir.

Reklam
14 Ocak 2020 - 17:46 - Güncelleme: 14 Ocak 2020 - 17:53

Şeker Dairesi Başkanlığımızın direktifleri doğrultusunda; İlimizde Şeker Pancarı üretiminin yoğun olarak yapıldığı bölgelerdeki üreticilerimize yönelik olarak yetiştiricilik, münavebe ve sözleşmeli üretim konularında eğitimler verilmektedir. Bu kapsamda şeker pancarı üreticisi çiftçilerin; üretim sözleşmelerini, ekim alanlarının tahsis edildiği şirketler veya fabrikalar ile yapması, üretilen pancarın bu fabrikalara teslimi, münavebe şartlarına uyulması ve şeker pancarı ile ilgili hastalık ve zararlılar konularında İlimiz Sudurağı Beldesinde, Kılbasan Köyü ve Kâzımkarabekir İlçesinde eğitim çalışmalarımız tamamlanmıştır. Eğitim çalışmalarımıza şeker pancarı üretiminin yoğun olarak yapıldığı diğer bölgelerimizde de devam edilecektir. 

Eğitim çalışmalarımız Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğümüzden konu uzmanları Emrah ÖĞET ve Ali HORZUM tarafından yürütülmektedir. Eğitim çalışmalarımızda bizlere destek olan Kâzımkarabekir Kaymakamlığımıza ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüze, Kâzımkarabekir Belediye Başkanı Recep BOYACIOĞLU’na, Sudurağı Belediye Başkanı Derviş Mehmet CEYHAN’a, ilgili köy muhtarlarımıza, üreticilerimize ve emeği geçen personelimize teşekkür ederiz.

 

Kaynak: larende haber
Bu haber 559 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..