Reklam
ŞEKER’DEN 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI MESAJI
Reklam
Reklam

ŞEKER'DEN 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI MESAJI

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Reklam
30 Nisan 2020 - 18:18

Şeker mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tüm işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum. 

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü çalışanlar tarafından birlik ve dayanışma günü olarak bütün dünyada kutlanırken, aynı zamanda çalışma hayatında yaşanan sorunların çözümüne ilişkin görüşlerin tartışılmasına da zemin hazırlamaktadır.

Ülkemizin kalkınması ve ekonomimizin güçlendirilmesinde işçi ve emekçi kardeşlerimizin çalışmaları ve alın teri çok önemli rol oynamaktadır. İşçilerimiz, ülkemizin her köşesinde, fabrikalarda, maden ocaklarında, tarlada, tersanelerde ve diğer tüm iş sahalarında alın terleri ve kutsal emekleri ile ülkemizin istikrar içinde gelişmesi ve kalkınmasına, ekonomik yapılanmamıza ve hedeflerimize ulaşmamızda büyük katkı sağlamaktadırlar. 

İşçinin, emekçinin hakkını alın teri kurumadan vermenin kutsiyetine inanan bir kültürün mensupları olarak ülkemizin mutlu ve müreffeh geleceğe yürüyüşünde çalışanlarımızın emeklerinin karşılığını tam olarak almalarını, çalışma şartlarının daha da iyileştirilmesini, hak ettikleri yaşam standardına kavuşmalarını çok önemsiyoruz. Bu nedenle işçilerimizin haklarının gözetilmesi, sorunlarının çözümü, çalışma koşullarının iyileştirilmesi, hak ettikleri yaşam standardına ulaşmaları için önemli düzenlemeler hayata geçirilmiş, yapılan düzenleme ve çalışmalar ile emekçilerimiz ücretten sosyal haklara kadar her alanda önemli kazanımlar elde etmişlerdir. Bundan sonra da işçi ve emekçilerimizin talepleri dikkate alınarak sorunlarının çözümü ve hayat şartlarının iyileştirilmesi adına çalışmalar devam edecektir. Yine yaşadığımız Coronavirüs salgını sürecinde açıklanan destek paketleri ile işçi ve emekçilerimizi ekonomik açıdan korumaya yönelik önemli adımlar atılmıştır. Devletimiz dün olduğu gibi bugün de işçilerimizin yanında olmaya, destek vermeye devam edecektir. 

İşçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü en kalbi duygularımla tebrik ediyor, çalışma hayatlarında sağlık, başarı ve huzur dolu günler diliyorum.” Dedi.


Bu haber 1037 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..