Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Şehidimiz Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şehidimiz Son Yolculuğuna Uğurlandı

Özel Harekat Polisi Muhammed Ali Mevlüt Dündar, Karaman’da son yolculuğuna uğurlandı .

29 Haziran 2017 - 14:03 - Güncelleme: 29 Haziran 2017 - 17:56
Reklam

Hakkari’de teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan özel harekat polisi Muhammed Ali Mevlüt Dündar, memleketi Karaman’da son yolculuğuna binlerin katıldığı cenaze namazı ile uğurlandı.  

  Karaman Devlet Hastanesi morgundan alınan şehit Dündar’ın cenazesi Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanına götürüldü. Karaman Devlet Hastanesinde tedavi gören şehidin felçli babası İdris Dündar da hastaneden ambulansla alınarak cenaze töreninin yapılacağı alana getirildi. Şehidin dedeleri Mevlüt Dündar ile Osman Gürbüz de tekerlekli sandalyeyle cenaze namazında saf tutarken, geçtiğimiz gün şehit olan sözleşmeli er Oğuzhan Küçük'ün babası Alaaddin Küçük ve ailesi, aileye destek olmak için cenaze törenine katıldı. Cenazede tabutun başına abileri Muhammed Musa Dündar ile Muhammed Mahsum Dündar ve şehit asker Oğuzhan Küçük'ün babası Alaaddin küçük geldi. Tabutun başında konuşan Muhammed Musa Dündar, "Allah şehadetini kabul etsin kardeşim, herifim. Ahirette görüşürüz. İlk önce beni bekleyeceksin. Hiç korkma kaldığın yerden devam ederiz. Yarın desinler ben kaldığın yerden devam ederim. Silaha tüfeğe de gerek yok. İstediğin zaman istediğin yere geliriz" dedi. Cenazede anne Şerife Dündar ile kız kardeşleri Ayşe ve Amine Dündar da cenaze yer aldı. Yine abisi Mahsum Dündar, eline peçete alarak cenazenin başında görevli olan özel harekat polislerinin alnındaki teri sildi. Cenaze törenine katılan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ilk olarak namaz öncesi şehit ailesine taziyede bulundu.

 Şehit Muhammed Ali Mevlüt Dündar’ın cenaze namazını İl Müftüsü Muhammed Lütfi Ketenci kıldırdı. Kılınan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi bir süre omuzlarda taşındıktan sonra cenaze aracına konulmak isterken meydanda bulunan vatandaşlar cenazeyi omuzlarda taşımak isteyerek araca koymadılar. Bu sırada oluşan izdiham sırasında şehidin amcası Mehmet Sami Dündar, aracın üzerine çıkarak vatandaşlara, "Görev yaptığınızı mı zannediyorsunuz şehide eziyet ediyorsunuz. Bırakın arkadaşlarına" diye kalabalığa seslendi. Cenaze aracına konulan Muhammed Ali Mevlüt Dündar’ın cenazesi kortej eşliğinde Hamidiye Mahallesi’nde bulunan şehir mezarlığındaki Polis Şehitliğinde dualarla defnedildi.

  Şehidin cenaze törenine, şehidin ailesi, yakınları, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Karaman Valisi Fahri Meral, AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Konuk ve Recep Şeker, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, daire müdürleri askeri ve sivil erkanın yanı çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: Karaman Haberleri
Bu haber 9322 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2018 MİLLETVEKİLLİĞİ KARAMAN SEÇİM SONUÇLARI
2018 MİLLETVEKİLLİĞİ KARAMAN SEÇİM SONUÇLARI
CHP KARAMAN TEŞKİLATINDA MUTLULUK
CHP KARAMAN TEŞKİLATINDA MUTLULUK