Reklam
Reklam
Reklam
SEÇİM SÜRECİ
Reklam
Reklam

SEÇİM SÜRECİ

27. Dönem Milletvekilliği seçimleri için Karaman’da partisi Ak Parti’den Aday Adaylığı başvurusunda bulunan Ak Parti Karaman Milletvekili Aday Adayı Gürbüz Çoban haber sitemizi ziyaret etti.

15 Mayıs 2018 - 10:02

AK PARTİ’Lİ GÜBÜZ ÇOBAN; “KARAMAN VE BÖLGESİNDEKİ SORUNLARI ÇOK İYİ BİLİYORUM"


24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Genel Seçimlere hazırlanan Ak Parti Karaman Teşkilatında, Aday Adaylarının seçim destek turları devam ediyor.

Gürbüz Çoban ziyaretinde halk buluşmalarına ağırlık verirken, seçim çalışmalarını da değerlendirdi.

42 yaşındaki Ak Parti’li Karaman Milletvekili Aday Adayı Gürbüz Çoban’ın eğitim kariyeri de dikkat çekiyor.

Karaman doğumlu olan Gürbüz Çoban, özellikle Mevlana Kalkınma Ajansında Konya ve Karaman Kalkınma Planı hazırlanmasında öncü çalışmalarda bulunuyor.

Karaman ve bölgesini her anlamda yakından bilen Ak Parti Karaman Milletvekili Aday Adayı Gürbüz Çoban, başarılarla dolu eğitim ve iş kariyerindeki deneyimlerini gönül verdiği partisi altında Milletvekili olarak Karaman’a doğrudan hizmet sunmayı arzuluyor.

Edindiği deneyim bilgi ve tecrübelerini “İlmin zekatını da vermek istiyorum, ”diyerek Karaman’a hizmet etme heyecanında olduğu gözlenen Gürbüz Çoban; “Tek derdimiz hizmet. Ve Allah rızası için yapılacak çalışmalarda bulunmak. Bizim Aday Adaylığımız yeni değil. Çünkü biz bu partinin bir neferiyiz. Partiye gönül vermiş biriyim. Partimize ülkemize ve reisimize sayın Cumhurbaşkanımıza içerİden ve dışarIdan yapılan saldırılar belli. Ve biz hiç bir zaman kendisini yalnız bırakmadık, bırakmayacağız da. Bu seçim de ciddi bir talep var. Ben bütün aday adayı arkadaşlarımı tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum.”dedi.

GÜRBÜZ ÇOBAN KİMDİR ?

Gürbüz Çoban 29 Mayıs 1976 tarihinde Karamanda doğdu.

İlkokulu Kâzımkarabekir ilçesinde, ortaokul ve lise eğitimini ise Karamanda tamamladı. 

1998 yılında Gaziantep Üniversitesi, Elektrik Elektronik Mühendisliğinden mezun oldu. Bu üniversitede 1 yıl hazırlık ve bütün dersleri İngilizce olarak okudu. 

Ayrıca 2. Lisans eğitimini Kamu Yönetimi alanında tamamlamış olup, onur belgesine sahiptir.

Daha sonra Selçuk Üniversitesinde 3 yüksek lisans yapan Gürbüz Çoban farklı alanlarda uzmanlaştı. 

Selçuk Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Elektrik Elektronik Mühendisliğinde ilk yüksek lisansını tamamlayarak Elektrik Elektronik Yüksek Mühendisi unvanı kazandı. 

Yine Selçuk Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Ana Bilim Dalında, Yönetim Organizasyon üzerine ikinci yüksek lisansını tamamlayarak İşletme Bilim Uzmanı oldu. 

Selçuk Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Endüstri Mühendisliğinde ise üçüncü yüksek lisansını dereceyle bitirdi. 

Selçuk Üniversitesi, İşletme Ana Bilim Dalı, Muhasebe Finansman üzerine Doktora yapan Gürbüz ÇOBAN; Türkiye’nin Enerji Politikaları ve Enerji Şirketlerinin Finansal Analizi üzerine tez çalışması yapmaktadır. 

Necmettin Erbakan Üniversitesi, İlahiyat Fakültesinde ise, Temel İslam Bilimleri Ana Bilim  alında İslam Mezhepleri Tarihi üzerine Doktora yapmaktadır. 

Ayrıca AK Parti Siyaset Akademisinden de başarıyla mezun olmuştur.

A sınıfı İş Güvenliği Uzmanıdır.

Tehlikeli Madde Güvenlik Uzmanıdır(TMGD).

Çalışma hayatına 1998 yılında özel sektörde başladı. Entegre gıda fabrikalarının kuruluşunda ve enerji yatırım projelerinin yabancılarla yapılan fizibilite çalışmaları ve projelendirme aşamalarında görev aldı.

2000 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketinde (TEİAŞ) İşletme mühendisi olarak Kamu hizmetine başladı. 9 yıl bu kurumda çeşitli kademelerde Karaman-Konya bölgesine hizmet etti.

2003-2004 yılları arasında askerlik görevini Milli Savunma Bakanlığı, Araştırma Geliştirme ve Teknoloji Daire Başkanlığında ifa etti.

2009 yılının Eylül ayında Mevlana Kalkınma Ajansının açmış olduğu sınavı kazanarak bu kurumda Kalkınma Uzmanı olarak göreve başladı. Karaman Yatırım Destek Ofisi ve İzleme Değerlendirme Biriminde Kalkınma Uzmanı olarak Karamana ve bölgesine hizmet etti. Bölgenin önemli projelerinde yer aldı.

2011 yılında ERASMUS kapsamında İtalya’da, Milano’da, Milano Kalkınma Ajansında 3 ay staj yaptı. Staj süresi boyunca Konsoloslukla, Ticari Ataşelikle, Avrupa’nın en önemli Ticaret Odalarından sayılan Milano Ticaret Odası ve bu odaya bağlı Promos kısmıyla, İtalyan Türk İşadamları derneğiyle, çeşitli sivil toplum örgütleri ile görüşmeler ve çalışmalar yaptı.  Dünyanın en büyük ayakkabı fuarı Micam, Milano’da moda ve dizayn konusundaki faaliyetler, AB bünyesindeki ülkelerin yaptıkları iyi proje uygulamaları paylaşım programları, İş geliştirme merkezleri v.b.konularda da inceleme ve çalışmalar yaptı. 

Yine 2011 yılında Almanya’da Münih’te Ticari, Ekonomi ve Eğitim Ataşeliklerinde Karaman ve Konya bölgesi için çeşitli temaslarda bulundu.

Memur-Sen konfederasyonuna bağlı Enerji Bir-Sen’in çeşitli kademelerinde görev alan Gürbüz ÇOBAN sırasıyla Konya’da iş yeri temsilciliği, yönetim kurulu üyeliği ve Konya İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. Yine çeşitli sivil toplum örgütlerinin akademik kurulu ve afet komisyonu gibi kısımlarında aktif görevlerde bulundu.

2007 yılındaki genel seçimlerde Karaman AK Parti Milletvekili Aday Adayı, 2009 yılındaki yerel seçimlerde Karaman AK Parti Belediye Başkanı Aday Adayı ve 2011 yılındaki genel seçimlerde ise yine Karaman AK Parti Milletvekili Aday Adayı ve temayül birincisi oldu. 2015 genel seçimlerde de Karaman AK Parti teşkilatlarının desteklerine mazhar oldu. 

Karaman’ın Ayrancı, Başyayla, Ermenek, Kâzımkarabekir ve Sarıveliler ilçelerinde, Konya’nın ise Çumra, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Halkapınar ve Karapınar ilçelerinde mevcut durum çalışmaları ve bilgilendirme toplantıları yaptı. 

Konya Karaman (TR-52) bölgesinde çeşitli konferans, çalıştay, panel ve bilgilendirme toplantılarının organizasyonunu gerçekleştirdi. Bu kapsamda Karamanda Elma Paneli organize etmiş, elma üreticileri ile Üniversite, Elma Üreticileri Birliği, Ziraat Odası ve Tarım İl Müdürlüğünü bir araya getirmiştir. Ayrıca değişik programlarda ilgili kesimlerle Kalkınma Bankası, Kredi Garanti Fonu, Hazine Müsteşarlığı Teşvik ve Uygulama Müdürlüğü, İGEME, Dış Ticaret Müsteşarlığı, TÜBİTAK, Türkiye Patent Enstitüsü yetkilerini bir araya getirerek bilgilendirme toplantıları gerçekleştirmiştir. Bu programlar ile bölgenin vizyon 2023 çalışmalarında ve çeşitli iş adamları dernekleri ile diğer bazı sivil toplum örgütlerinin düzenlediği programlarda sunumlar yaptı.

Gürbüz ÇOBAN’IN; “Öğrenen Organizasyonlar, Performans Yönetimi, Kojenerasyon, Güç Elektroniği konularında tezleri mevcuttur. Çeşitli makaleleri bilimsel dergilerde yayımlanmış olup, EMO’NUN düzenlemiş olduğu, İç Anadolu Enerji Formunda  "TEİAŞ ve Enerji Sektöründeki Yeri" konulu sunum yapmıştır.

Mesleki deneyim noktasında, bulunduğu görevlerde 50’nin üzerinde hizmet içi eğitim ve seminer programlarına katıldı. Çeşitli programlarda 20’nin üzerinde sunum gerçekleştirdi. 

Hindistan’da Bakan, Milletvekili, Belediye Başkanı, Müsteşar, İşadamları, Hindistan Odalar Borsalar Birliği, Dünya Ticaret Merkezi, Otomotiv Üreticiler Birliği, Üniversite, Yazılım merkezleri ve çeşitli işadamları ile görüşmeler ve bir dizi temaslarda bulunan komisyonda yer aldı. Hindistan’dan iş adamlarının Karaman ve Konya bölgesine gelmeleri ve bölgemiz iş adamları ile görüşmeleri programlarının organizasyonunda yer aldı.

Avrupa da; Almanya, Hollanda, Avusturya, İtalya, Macaristan, Bulgaristan ve eski Yugoslavya gibi ülkeleri görmüş, çeşitli incelemelerde ve çalışmalarda bulunmuştur. Uluslar arası fuar organizasyonlarında, yabancı heyet görüşmelerinde, büyükelçilik ziyaretlerinde Karaman ve Konya’nın tanıtımında bulunmuştur.  

Sosyal alanda da çeşitli etkinliklere katılan Gürbüz ÇOBAN; lisanslı futbol oynamış, boks, kick boks ve yüzme sporlarıyla uğraşmıştır. Bağlama çalabilmektedir. Çeşitli okuma programları ve münazaralara katılmıştır.

İyi derecede İngilizce ve bilgisayar bilgisine sahiptir. Temel seviyede Arapça ve İtalyanca bilmektedir. Evlidir, Zehra Beyza isminde 1 kız ve Muhammed Metin isminde 1 oğul babasıdır.Bu haber 1862 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TRAFİK KAZASI
TRAFİK KAZASI
KARNE DAĞITIM TÖRENİ..
KARNE DAĞITIM TÖRENİ..