Sarıveliler’de Başbuğun Doğum Gününe Özel Etkinlik
Reklam

Sarıveliler’de Başbuğun Doğum Gününe Özel Etkinlik

Sarıveliler'de Ülkücüler Milliyetçi Hareket Partisi merhum genel başkanı Alparslan Türkeş’i unutmadı. Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde yaşayan Ülkücüler profesyonel dağcıların gözetiminde Alparslan Türkeş anısına Dağ tırmanışı gerçekleştirdi.

25 Kasım 2016 - 13:11 - Güncelleme: 25 Kasım 2016 - 13:13

 Alparslan Türkeş'in doğum günü olan 25 Kasım günü yapılan tırmanış her türlü güvenlik önlemleri alındıktan sonra arama kurtarma ve dağ tırmanış eğitmeni Erol Sezen ve Ekibi gözetiminde Kürşat Oğuz Mehmet Arslan ve Ahmet Yaman tarafından gerçekleştirildi. Tırmanışın finalinde MHP ilçe başkanı Kasım Tunç'un hediye ettiği 3 hilali bayrak çindiri dağının daha önceden kimsenin tırmanış yapmadığı en sarp noktasına asıldı.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Yapılan etkinlik hakkında konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Sarıveliler ilçe başkanı Kasım Tunç, ‘’Bugün gönlümüzde daima başköşede tuttuğumuz merhum başbuğumuz anısına doğum günü olması münasebetiyle genç arkadaşlarımız tarafından bir tırmanış gerçekleştirildi. Sarp ve dik bir yamaca sahi olan Çindiri dağına yapılan tırmanış sonucunda ilçe başkanlığı olarak hediye ettiğimiz üç hilal bayrağımız asıldı.

Karacaoğlan şiirlerinde de yer bulmuş bu dağımızın 65. Metresine asılan üç hilalli bayrakla merhum başbuğumuzun da bu bayrağın bölgenin en yüksek noktasında durduğu gibi gönlümüzde de hep aynı yerde duracağını anlatmaya çalıştık. O’nun çizdiği yolda, O’nun öğretileri ile yetişen milli ve manevi değerlere sahip nesillerin yetişmesi için çalışıyoruz. Tırmanışın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başbuğum iyi ki doğdun’’ dedi.

Bu haber 1423 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..