Reklam
Reklam
Reklam
Şairler Karaman’ı Mersin’de Temsil Etti
Reklam

Şairler Karaman'ı Mersin'de Temsil Etti

Kısa adı İLESAM olan Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği, Kültür Bakanlığı katkıları ile düzenlediği 2 Sanatın ve Kültürün Kardeşliği programı Mersin’de yapıldı.

03 Kasım 2019 - 13:15 - Güncelleme: 03 Kasım 2019 - 13:20

Kısa adı İLESAM olan Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği, Kültür Bakanlığı katkıları ile düzenlediği 2 Sanatın ve Kültürün Kardeşliği programı Mersin’de yapıldı.

Geçtiğimiz hafta Perşembe ve Cuma günleri gerçekleştirilen programa İlimizden İLESAM Üyesi, İbrahim Şaşma, Mestan Karabacak, Hasan Özünal ve İl Temsilcisi Hikmet Elitaş davet edilerek Karamanı temsil ettiler.

Programın 2. Günkü oturumuna Karamanda görev yapan, Karamanlılar tarafından çok sevilen, Vali Ali Akan da Eşi ve Kızı ile birlikte katılarak destek verdi.

Mersin Müzesindeki program İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksızın açış konuşması ile başladı.

Birinci günde Mersin Arkeoloji Müzesi Müdürü Songül Ceylanbaba müze/şiir/müzik kardeşliği ve müzecilik hakkında bir bilgilendirme konuşması yaptı.

Programın 2. Gününde öğrencilere ve katılımcılara önce Mersin Kültür Bakanlığı Mersin TSM korosu doyumsuz bir müzik ziyafeti verdi.

Daha sonra şiirler okundu. İLESAM Üyesi ve RTÜK görevlisi Şair/Yazar Rüya Tokgöz’ün sunumu ile sahne alan Karamanlı Şairler şiirlerini okudu.

Karaman kafilesini özel olarak karşılayıp ağırlayan İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız“Kültür beşiği Karamanlı üyelerimizin katılımı bizim için büyük bir anlam ifade etmektedir” ifadeleri ile Karamanlı şairlere teşekkür etti.

Karamanlı şairler de “Karamanı temsil için katıldığımız bu programda görevimizi yapmanın mutluluğunun yanı sıra, değerli şair ve yazarlara bir arada olmanın mutluluğunu da yaşadık. Karaman heyetine özel ilgilerinden ve dostluğundan dolayı Sayın Başkan Parmaksıza teşekkür ederiz” dediler…

Programda İLESAM üyesi ünlü şairler de şiirlerini okudular.

Mersinde ikincisi gerçekleştirilen kültür etkinliği diğer illerde de devam edecek.

 

Kaynak: larende haber
Bu haber 1119 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..