Sağlık Sen’den Dünya Laborantlar Günü Mesajı
Reklam

Sağlık Sen'den Dünya Laborantlar Günü Mesajı

Sağlık-Sen Karaman Şubesi, 28 Nisan Dünya Laborantlar Gününü kutladı.

28 Nisan 2020 - 10:00

"Sağlık Kurumlarına başvuran Covid-19 şüphesi hastalar dahil bütün hastaların tıbbi tanı ve tedavisinde temel belirleyici unsuru büyük oranda laboratuvar bulguları oluşturmaktadır.

Laboratuvar bulgularını dikkat isteyen bir çalışmayla hızlı bir şekilde ortaya çıkaran laborantlarımız, hizmet verdikleri alan gereği sürekli risk altında görev yapmaktadırlar.

Covid-19 ile mücadelede şüpheli hastalarla direk temas halinde bulunarak kan ve boğaz sürüntü numunesi alıp bu numuneleri analiz etme dahil birçok riskli birimde çalışan laborantlarımız büyük bir fedakarlık göstererek, her türlü zorluğa rağmen görevlerini özverili bir şekilde yürütmektedirler.

Hata kabul etmeyen bir meslekte azami gayret göstererek çalışan laborantlarımızın sağlık hizmetlerinde üstlenmiş oldukları rol çok önemlidir.

Sağlık-Sen Karaman Şubesi olarak değerli Laboratuvar Teknisyeni ve Teknikeri Arkadaşlarımızın "28 Nisan Dünya Laborantlar Gününü" kutluyoruz.

Değerli Laborantlarımızın sağlık hizmetindeki yerini ve önemini bu önemli gün vesilesi ile bir kez daha hatırlamış ve hatırlatmış olmaktan mutluluk duyuyor, Laborantlarımıza sağlık, huzur ve mutluluk dolu günler temenni ediyoruz."denildi.

Bu haber 826 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..