Reklam
REKTÖR AKGÜL, HAFIZLIK BİTİRME TÖRENİNE KATILDI

REKTÖR AKGÜL, HAFIZLIK BİTİRME TÖRENİNE KATILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Karaman İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde gerçekleştirilen

21 Haziran 2019 - 16:17

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Hafız Yetiştirme Programı kapsamında dokuzuncu hafız İsmet Çelik için düzenlenen hafızlık bitirme törenine katıldı.
Program öncesinde Okul Müdürü Ümit İbrahim Öztürk tarafından ağırlanan Rektör Akgül, burada yetkililerle bir süre sohbet ederek Hafız Yetiştirme Programı hakkında bilgi aldı. Ardından okulun konferans salonunda düzenlenen ödül törenine geçildi.
Programa KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Okul Müdürü Ümit İbrahim Öztürk, öğretmenler, hafızlık eğitimini başarı ile tamamlayan İsmet Çelik'in ailesi, veliler ve öğrenciler katıldı.
Program, Okul Müdürü Ümit İbrahim Öztürk'ün açılış konuşmasıyla başladı. İsmet Çelik'in bu eğitim-öğretim dönemindeki dokuzuncu hafızları olduğunu hatırlatan Öztürk, Hafız Yetiştirme Programının öneminden bahsederek yetiştirdikleri hafızları kar altından çıkan kardelenlere benzetti.
Program, öğretmeni Ramazan Doğan tarafından Hafız İsmet Çelik'e cübbe ve sarık giydirilmesiyle devam etti. Ardından genç  hafız Kuran tilaveti gerçekleştirdi.
Rektörden Genç Hafıza Tebrik
Törende Hafız İsmet Çelik'e çeyrek altın takarak genç hafızı tebrik eden Rektör Akgül, "Öncelikle hafızımıza, öğretmenlerimize ve ailesine emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Genç hafızımızın hayatının ilerleyen dönemlerinde de Kuran'ı tefsir, fıkıh, hadis ilimleri ile birlikte en güzel şekilde ve daimi olarak yaşamasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Kendim de Konya İmam Hatip Lisesi mezunuyum ve böyle bir ortamda bulunmaktan gurur duyuyorum. İsmet Çelik'i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.
Tören, pasta kesimi ve Hafız İsmet Çelik'in yaş kütüğüne ismini çakmasıyla sona erdi.
 

Bu haber 1445 defa okunmuştur.