• BIST 79.398
  • Altın 125,520
  • Dolar 3,0865
  • Euro 3,3676
  • Karaman 1 °C
  • Konya 3 °C
  • Ankara 3 °C
  • Antalya 15 °C
  • İçel 16 °C

Recep Şeker Beyi Ziyaretimiz.

Hasan ERKAN

Parlamentoya  girişinin 100. Gününde Karaman milletvekilimiz Recep Şeker Beyi makamında ziyaret ettik .Her zamanki koşuşturma içerisinde ziyaretimizi kabul etti.

Yıllardır beyefendiliği, dürüstlüğü, çalışkanlığı, nezaketi ve misafirperverliği ile tanığımız ve bildiğimiz Recep Şeker Beyi Karaman ve Karamanlılar için çırpınırken bulduk. Her şey Karaman ve Karamanlılar için diyerek yola çıkan Recep Şeker Bey, görevimiz başta ülkemiz ve Karaman için çalışarak Allahın rızasını kazanmak gayesinde olduğunu söylüyor. Bunları söylerken aldığı notları kontrol ediyor, telefonları cevaplıyor ve danışmanlarına günlük çalışma programını ve talimatlarını veriyor.

Görüşmemizden bir hafta evvel Karamanlı bürokrat ve şehrin ileri gelenlerini bir araya getirmiş. Bu olayı gözlerinin içi gülerek anlatıyor. Karamanı bütün birimleri ile masaya yatırmışlar. Karamanın negatif ve pozitif taraflarını masaya yatırmışlar. Karamanın negatif ve pozitif yönlerini tespit ederek negatif yönlerinin çözümünü aramışlar. Pozitif taraflarının fırsata çevrilmesi için çalışmalara başlamışlar bile. Sağlıkla ilgili sorunları biliyor ve yapacakları çok şey olduğunu düşünüyorum. Karamanın eğitimdeki başarısını bildiği için evlatlarının okul nakillerini Anakaraya aldırmamış bile. Kültür ve turizm için yapılacak çok şey var diyor. Bir müjdesi var ki ben bunun altını çizerek yazıyorum. Ankara’da Karamanlı bürokratların sayısını artıracağız diyor. Karamanlıları heyecanlandıracak bir müjde doğrusu. Bu düşüncesinden dolayı kendilerini tebrik ediyorum.
Sıkıntı çektiği veya sorun yaşadığı konuyu soruyorum kendisine. Karamana gelecek yatırımların Karamana aktarılmasında yaptığı çalışmaları anlattı. Kendilerini oldukça başarılı buldum.  Ancak bu çaba yetmiyormuş. Nüfusumuzun artırılması gerekir diyor. Yoksa Karamana gelecek yatırımlarda problemlerle karşılaşabilirmişiz.

Üniversite başta olmak üzere organize sanayinde çalışan işçilerin birçoğunun Karaman ikametinde olmadıkları ve bir an ikamet adreslerinin alınarak nüfusun artırılması gerektiğini söylüyor. Karamanın üçüncü milletvekilliğini çok az bir rakamla kaçırdığımızı hatırlatıyor. Nüfusumuz bir an önce 200 binleri aşmalıymış.

Gördüğüm kadarıyla diğer milletvekilimiz Recep Konuk Beyle uyumlu bir hizmet verme yarışındalar. Recep Konuk Beyin başkanlığını yaptığı komisyonun Karaman tarımı için oldukça büyük bir avantaj olduğunu belirtiyor.

Ve ekliyor. En büyük avantajımız biz Karamanlıları hemşeri olarak gören Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ve hemşerimiz başbakan yardımcısı Lütfi Elvan Beyin olduğunu sözünün altını çize çize söylüyor. Diyor ki, Konya ve Karamanla ilgili geçmiş dönemde başlatılan bütün projeleri, bizlerin proje ve çalışmalarını, belediyenin çalışmalarını Başbakanımız ve Başbakan Yardımcımız bizzat takip ediyor, destekliyor ve bizleri yüreklendiriyor.Başbakanımız Ahmet Davutoğlu Beyin Karaman’a gösterdiği ilgiden Karamanlılar adına bir hayli sevinçli.

Biz bunları konuşup not alırken bize en büyük desteği danışmanı Nurullah Koçak Bey kardeşimiz veriyor. Vekilimizin eli ayağı, gözü kulağı olmuş. Meclisin içinde koşturuyor. Ankara’nın içini dışına çevirmiş. Ankara Karaman arası mekik dokuyor. Karamandan gelen bütün misafirleri karşılıyor. Telefonlara cevap veriyor. Telefonlara dönüş yapıyor. Dilekçe ve yapılacak işleri tasnif etmiş tek tek takibini yapıyor. Nurullah Koçak, cesur yürekli bir Karaman gönüllüsü.

El hak bize düşen görev vekillerimize ve başbakan yardımcımıza fiili ve kavli dualarla yardımcı olmak. Karaman için çalışan insanlarımız var.

 

Bu yazı toplam 6304 defa okunmuştur.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, videolar ve her türlü içeriğin tüm hakları larende.com'a aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa içeriğin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz. larende.com; İHA ve DHA abonesidir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2002 Larende Karaman Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0338 214 5757 | Faks : 0338 214 5757 | Haber Scripti: CM Bilişim