Paşa, Yurdunda Anıldı
Reklam

Paşa, Yurdunda Anıldı

Ölümünün 68.Yılında Kazım Karabekir Paşa anıldı.

26 Ocak 2016 - 15:00 - Güncelleme: 26 Ocak 2016 - 15:36

İstiklal Harbinin unutulmaz kahramanlarından Kazım Karabekir Paşa Ölümünün 68. Yıldönümü münasebetiyle ata yurdunda düzenlenen program ile anıldı.

FOTOGALERİ İÇİN TIKLAYIN

26 Ocak Salı günü saat 10.30’da Kazım Karabekir anıtına çelenk konulması ile başlayan programa Karaman Valisi Murat Koca, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Kazım Karabekir Kaymakamı Ekrem Güngör, Kazım Karabekir Belediye Başkanı Ali İhsan Alanlı, protokol üyeleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

HABERİN VİDEOSU

Yoğun katılımın ve duygusal anların yaşandığı Kazım Karabekir Paşayı Anma Programı, daha sonra KMÜ Kazım Karabekir Meslek Yüksek Okulu toplantı salonunda Meslek Yüksek Okulu Öğrencilerinden Medine Koca ve Hasan Dandan’ın şiir dinletileri ve Selçuklu Üniversitesi İletişim Fakülte Öğretim Üyesi Prof. Dr. Caner Arabacı’nın konuşması ve Kazım Karabekir Paşa’nın Vatan’ın Geleceğine Yatırım konulu sunumu ile devam etti.

"Savaş döneminde Kazım Karabekir Paşa'ya bakıyorsunuz Çanakkale'de. Askerleriyle birlikte savaşıyor. Kazım Karabekir Mehmetçiğin içinde. Yeri geliyor siper oluyor Mehmetçiğe kan revan içinde harbi göğüslüyor. Orada Kazım Karabekir'in madalyaları var. Sonra Karabekir bakıyorsunuz Bağdat'ta, Basra'da. Harp olmadığı günlerde Kazım Karabekir kitap okuyor. Sipariş üzerine kitap getirttiriyor ve cephede kitap okuyor. Buraya dikkat edin kitabı okulda okumuyor. Karabekir kolay Karabekir olmamış" ifadelerini kullanan Prof. Dr. Caner Arabacı katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Program Sonunda protokol üyelerine Kazım Karabekir Belediyesi tarafından Kazım Karabekir Paşa’nın portresi takdim edildi.

Program Golda’nın katkılarıyla yapılan yemek ikramı ile son buldu.

Bu haber 2376 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..