• BIST 79.398
  • Altın 125,724
  • Dolar 3,0853
  • Euro 3,3670
  • Karaman 13 °C
  • Konya 10 °C
  • Ankara 11 °C
  • Antalya 19 °C
  • İçel 24 °C

Paris'teki Saldırılar Nelerin Öncüsü?

Abdullah BİR

İslam’dan nasipsiz bir Moğol emirinin yanına, Moğolların büyüklerinde sayılan bir grup gelmişti. Bir müddet sonra içlerinden biri, Peygamberimiz (sav)’i -güya- küçük düşürmek maksadıyla, Efendimiz hakkında kötü sözler sarfetti. Hemen yanlarında ise, bağlı halde bir av köpeği bulunuyordu. Bu kimse nâhoş sözlerini uzatınca, bağlı durumdaki köpek bağını kopardı ve o adamın üzerine atlayarak yüzünü yaraladı. Etrafındakiler hemen duruma müdahale ederek adamı köpeğin elinden kurtardılar. Köpeği tekrar bağladılar. Köpeğin elinden kurtarılan kişi hakaretlerine devam edince bağlı bulunan köpek tekrar bağını kopardı. Hızla adamın üzerine tekrar atladı ve adamın gırtlağını tuttuğu gibi koparıp attı. Adam da hemen oracıkta öldü.

Allah’û Teâlâ bu olaydaki gibi sevgili Habibine böyle alenen hakaret eden edepsizlere cezasını, bugüne kadar nasıl verdiyse Paris’te de böyle verdi.

Olayın bizim anladığımız tarafı bu,

Ama Paris’te yapılan terör saldırıları ile ilgili komplo büyük olduğundan, sahne gerisinde oyun kuranlar, dünyaca ünlü caniler ve Ortadoğu’daki yer altı zenginliklerinden daha fazla pay almak isteyen yamyamlar olduğundan,  bu ve bunun gibi oyunlar daha çok devam edeceğe benziyor.

Baksanıza yeni bir oyuna bile geçmeden eskiyi oynamaya devam ediyorlar. Oyun kuruculardan aldıkları emirle, saldırıya uğrayan dergici arsız kuklalar saldırmaya, hırlamaya devam ediyorlar. Ülkemiz deki işbirlikçileriyle beraber.

Aynı dergi yeni sayısında da o karikatürleri kapak yapıyormuş.

Bakalım bu defa oyun kuranlar hangi ne idüğü belirsiz canilerin kanlı ellerine silahlar verip başka nerelerde kimliklerini olay yerinde unuttukları yeni oyunlar sahnelettirecekler.

Sonra da bu eli kanlı caniler Paris’teki gibi hangi Avrupa ülkesin de boy gösterip yapılacak yeni yürüyüşlerin en önünde sağa sola el sallayacaklar.

O ülkelerdeki Yahudileri, yıllardır işgal ettikleri ve dünyanın gözünün önünde; çocukları, yaşlıları, kadınları dahi öldürmekten çekinmedikleri Filistin’e davet edecekler…

Bu caniler ve yamyamlar bir olup Müslümanlar üzerine tuzak kurmaya devam etsinler bakalım, elbet onların bu tuzaklarına, bu oyunlarına karşı Allah’û Teâlâ’nın da bir planı vardır. Çünkü Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır.

Son olarak ta ülkemizde böyle her tezgâhtan sonra çıkıp ‘’hepimiz şuyuz hepimiz buyuz diyenlere diyoruz ki: Biz başları secdede şehit edilenleriz, ülkelerindeki zalimler tarafından şu kış gününde aç ve açıkta bırakılan, açlıktan ve soğuktan şehit olan komşudaki küçük çocuklarız, onların kardeşiyiz…

Bu yazı toplam 2146 defa okunmuştur.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, videolar ve her türlü içeriğin tüm hakları larende.com'a aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa içeriğin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz. larende.com; İHA ve DHA abonesidir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2002 Larende Karaman Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0338 214 5757 | Faks : 0338 214 5757 | Haber Scripti: CM Bilişim