• BIST 78.739
  • Altın 127,004
  • Dolar 3,1105
  • Euro 3,3880
  • Karaman 6 °C
  • Konya 11 °C
  • Ankara 9 °C
  • Antalya 18 °C
  • İçel 21 °C

Parayla Saadet Olmaz

Osman BURÇAK

Ülkemiz bir seçimin daha arifesine girerken partiler seçim beyannamelerini açıkladı.

İktidar partisi hariç bütün partilerin seçim vaatleri ekonomi ağırlıklı. Partilerin seçim vaatlerini dinlediğin zaman sanırsın ki bu ülke insanının tek sorunu ekonomik. İnsanların ekonomik durumlarını iyileştirirsek, refah seviyesini yükseltirsek bütün sorunlar bitecek.

Mahkeme kapılarında boşanmayı bekleyen çiftleri görmeyeceğiz. Okul bahçelerinde bonzai, toz ve eroin seken gençleri seyretmeyeceğiz. İçki ya da eroin almak için annesinin kolundaki bileziği zorla alan, çıkaramaz ise annesinin kolunu kesen gençlerin haberlerini  duymayacağız. Gazete köşelerinde orta okul çağımdaki genç kızların maruz kaldığı cinsel taciz haberlerini okumayacağız. Genç kızlarımızın vahşice ve hunharca öldürülme haberlerini izlemeyeceğiz. Okulda öğretmenini bıçaklayan öğrenci haberlerine rastlamayacağız. Çöp konteynırlarında ölü bebekleri görmeyeceğiz. Anneler Türk filimlerindeki gibi gayri meşru çocuğunu cami avlularına bırakmayacak. Düşünmeden girilen ilişkiler sonucunda hamile kalan genç kızların kürtajları son bulacak….vs buna benzer daha niye toplumumuzdaki sorunlar sona erecek.

Çünkü; Asgari ücret 1.400, 1.500, 1.800 ya da 5.000 TL olacak.

Çünkü; emeklinin maaşı 1.500-TL olacak, sene de iki defa ek maaş alacak.

Çünkü; Mazot 1.500-TL olacak.

Çünkü; işi olmayan herkese 1.500-TL sosyal yardım parası ödenecek.

Çünkü, evi olmayan herkese ev verilecek.

Bütün milletimiz gördü ki Partilerin seçim beyannameleri ekonomi ağırlıklı. İnsanımızın oyunu almak için önce cebini doldurmak gerekir diye düşünülmüş. Vaatlerin çoğunluğu bu dünya ile sınırlı. Herhalde bu dünyadan sonra hayat son bulacak. İnsanlar şu üç günlük dünyada rahat etsinler diye düşünülmüş.

Hz. Peygamber dünya hayatını tarif ederken “ çok uzun yolculuğa çıkan bir yolcunun , bir ağacın gölgesinde bir nefeslik dinlenmesine benzetiyor. Yani bizim inancımıza göre hayatımız bu dünya ile sınırlı değil. Öldükten sonra yeni bir hayat ve bu dünyadaki yaptıklarımızın ve yapmamız gerekip te yapmadıklarımızın hesabını vereceğimiz ebedi bir hayat var.

Ben isterdim ki siyasilerin vaatleri hem dünyamı hem de ukbamı kurtarsın. Sadece dünyalık vaatler ahiretimizi kurtarmadığı gibi dünyamızı da kurtarmaya yetmiyor.

Sizlerde şahitsiniz ki, toplumumuzda ekonomik durumu iyi,  yada çok iyi olan aileler de  sosyal bunalımlar daha fazla oluyor. Boşanmalar, kötü alışkanlıklar, anne babaya iteatsizlikler, gayri meşru ve sapık ilişkiler …….vs.

Ben demiyorum ki; toplumumuz fakir olsun ele güne muhtaç olsun. Hayır, asla öyle düşünmüyorum. Ama toplum mühendisleri bir toplumda huzur ve barışın sağlanması için ilk ve en önemli şartın , o insanların ekonomik durumlarını iyileştirmeden geçmediğini pekala biliyorlar. Ahlak ve maneviyat olmaz ise, edep ve haya olmaz ise insanların hayvanlardan bir farkı kalmaz. Hatta Kur’an ın tabiriyle onlar” esfela sefilindir”. Yani hayvandan da aşağıdırlar. Para her şey demek değildir.

Toplum olarak bizim olmazsa olmazımız “AHLAH ve MANEVİYATTIR. “

Nerde o eski siyasetçiler. Aldığı oy oranına bakmaksızın  “ÖNCE AHLAK ve MANEVİYAT “ diyen Muhsin YAZICIOĞLU. Siyasete adım attığı ilk günden son nefesini verinceye kadar bu milletin AHLAK ve MANEVİYATI  için çalışan Necmettin ERBAKAN. Sağlığınızda kıymetinizi bilemeyen bu aziz millet sizi şimdi ne kadar özlüyor. Sizleri hayırla ve rahmetle anıyoruz.

Selam ve Dua ile…..

 

Bu yazı toplam 756 defa okunmuştur.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, videolar ve her türlü içeriğin tüm hakları larende.com'a aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa içeriğin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz. larende.com; İHA ve DHA abonesidir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2002 Larende Karaman Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0338 214 5757 | Faks : 0338 214 5757 | Haber Scripti: CM Bilişim