Reklam
Reklam
ÖZDEMİR, ’HAKLARI KORUNMALI
Reklam

ÖZDEMİR, 'HAKLARI KORUNMALI

Memur Sendikası Karaman İl Temsilciliği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlamaları kapsamında kış gününde sıcak bir ikramda bulundu.

11 Ocak 2019 - 22:25
Reklam

MEMUR SEN’DEN GAZETECİLERE KIŞ GÜNÜNDE SICAK İKRAM

Yeni hizmet binasında bugün akşam Karaman’da hizmet veren basın mensuplarını konuk eden Memur Sen Karaman İl Temsilciliği, Sendika yöneticileri ve üyelerinin de katılımı ile gazetecilerle doyumsuz bir sohbet etme fırsatı yakaladı.

Karaman’da basın yayın organlarının toplumun haberdar edilmesi ve bilgilendirilmesinde olağanca emek verdiğine dikkat çeken Memur Sen Karaman İL Temsilcisi Yunus Özdemir, arabaşı ikramının yapıldığı gecede basın çalışanlarının bu özel gününü kutladı.

2019 yılı takvimlerinden de hediye ederek basın çalışanlarına jest yapan Memur Sen Karaman İl Temsilcisi Yunus Özdemir, basın mensuplarının sorumluluklarını yerine getirebilmelerinin en önemli şartının da basın özgürlüğünün sağlanması ve korunması olduğuna dikkat çekti.

Aynı zamanda Memur Sendikasının kolu olan Karaman Eğitim Bir Sen olarak da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün, sendikal örgütlenmenin önünün açıldığı, sosyal ve ekonomik hakların teslim edildiği bir gün olmasını da temenni eden Özdemir ;

“Özgür ve tarafsız bir basın, demokratik işleyişin sağlıklı yürümesini sağlamakla, millî iradeyi güçlendirmekle kalmaz; sağlıklı bir kamuoyunun oluşmasına, halkın gerçekleri öğrenmesine, temel hak ve özgürlüklerin gelişmesine de önemli katkılarda bulunur. 

Basın mensuplarının sorumluluklarını yerine getirebilmelerinin en önemli şartı, basın özgürlüğünün sağlanması ve korunmasıdır. 

“HAKLARI KORUNMALI”

Özdemir, “Çalışan gazetecilerin haklarının korunması, daha iyi imkânlara kavuşturulmaları, güzel şartlarda hayatlarını, mesleklerini en iyi şekilde yapmalarını sağlayacaktır. Kamuoyunu bilgilendirme, haber verme ve halk adına denetim yapma gibi son derece önemli bir görevi yürüten basın çalışanlarına, demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmesi açısından da önemli görevler düşmektedir. Bu önemli görevi yerine getirmek için her şartta görevleri peşinde koşan gazetecilerimizin düzenli bir mesaisi olmadan, halkı bilgilendirmek için verdiği mücadele takdire şayandır. Ancak sendikal örgütlenme oranının düşük olduğu, iş güvencesinin olmadığı ve alın terinin karşılığının alınamadığı sektörde öncelikli konu sendikal örgütlenme olmalıdır. Karaman Eğitim-Bir-Sen olarak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün, sendikal örgütlenmenin önünün açıldığı, sosyal ve ekonomik hakların teslim edildiği bir gün olmasını diliyoruz. “dedi. Yapılan konuşmaların ardından Özdemir geceye katılan tüm emekçilerin gününü bir kez daha kutlayarak yayın hayatlarında başarılar diledi. Basın mensupları anlamlı gece için de Memur Sendikasına teşekkür etti.Bu haber 832 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SÜRÜCÜ AĞIR YARALANDI
SÜRÜCÜ AĞIR YARALANDI
HAC İBABETLERİ..
HAC İBABETLERİ..