Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
OSB Camisi Yardım Severlerin Desteğini Bekliyor

OSB Camisi Yardım Severlerin Desteğini Bekliyor

Karaman’ın Ekonomi Merkezi olan Organize Sanayi Bölgesi’ndeki OSB Camisi Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ve sanayici iş adamlarının Desteğini Bekliyor.

18 Kasım 2017 - 18:13 - Güncelleme: 18 Kasım 2017 - 19:40

İnşaatı devam eden OSB Camisinin inşaatı bitmesine az kaldı. Maddi sıkıntılar çekildiğini belirten caminin yaptırma derneği başkanı Süleyman ÖZKAYA, yardıma ihtiyaçları olduklarının haberini verdi. OSB camisinin yapımı başlamadan önce Türkiye’de bulunun büyük ve tarihi camilerin yapımı hakkında bilgi alarak caminin her türlü özelliğini düşünen Dernek Başkanı Süleyman ÖZKAYA;” Camimizi yapımına başlamadan önce teknik ve nasıl bir ihtişamlı bir camii yaptırırız diye. Türkiye’nin önemli camilerinin yetkililerinden yapımları konusunda bilgi aldım. Bu haber doğrultusunda OSB camimizin inşaatına başladık. Camimizin özelliğinde 4 ana kolonun içerisinde insan girecek büyüklükte küp yerleştirdik, bu küpler sesi ortada toplanması ve her yerden eşit bir şekilde sesin duyulması amacı ile yerleştirilmiş bulunmakta. Ayrıca camimizin üst kubbesinde 16 adet ufak delik bulunmaktadır. Bu 16 delik içerideki hava sirkülasyonunu yapmaya yaramaktadır. Karaman’da olmayan bu özellikleri bu camimizde yapmaya çalıştık.” dedi.

Büyük bir kısmı biten camiinin kalan eksikleri için özellikle Sanayici İş adamları, Karamanlı vatandaşlardan ve Karaman Belediyesi’nden yardım talep eden Özkaya; “Camiimizin inşaatı için yıllardır uğraşıyoruz bugüne kadar geldik ama eksiklerimiz çok. İnşaatın dış sıvası bitti yalıtım ve boya kısmı bitti. Camimizin halısını satın aldık, ama daha parasını ödeyemedik. Ayrıca Camimiz için ses sistemi, ışıklandırma sistemleri gibi eksiklerimiz bulunmaktadır. Bunun içinde tahmini 125 Bin TL gibi bir eksiğimiz kaldı. Eksiklerimizi de tamamladığımız takdirde camimizi 1 ay içerisinde ibadete açmayı düşünüyoruz. Onun için Müslüman kardeşlerimden yardım bekliyoruz. Ayrıca Karaman Belediyesi ve yetkililerinden Camimiz için ayırmış olduğumuz otopark ve cami bahçesi için çevre düzenlemesi desteği bekliyoruz. KARAMAN BELEDİYE BAŞKANIMIZ VE SANAYİCİLERİMİZİN BİR AN ÖNCE BİZE DESTEKLERİNİ BEKLİYORUZ” dedi.

İrtibat İçin SÜLEYMAN ÖZKAYA: 0532 275 61 47Kaynak: karaman haberleri
Bu haber 2464 defa okunmuştur.