Reklam
Reklam
Ortaokullar Arası Bilgi ve Genel Kültür Yarışmaları
Reklam

Ortaokullar Arası Bilgi ve Genel Kültür Yarışmaları

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ortaokullar Arası Bilgi ve Genel Kültür Yarışmasının finalinde derece elde eden

16 Mayıs 2019 - 10:50
Reklam

Bilgi ve Genel Kültür Yarışmasının Derece Alan Öğrencilerinden İl Müdürü Kurt’a Ziyaret
Sarıveliler Şehit Öğretmen Ali Yıldız Ortaokulu ile 80. Yıl Cumhuriyet Ortaokulunun başarılı öğrencileri, Sarıveliler İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çağlayan, okul yöneticileri ve öğretmenleriyle birlikte İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt’u ziyaret etti.
Ziyarette Sarıveliler İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çağlayan yarışmaya ilişkin İl Müdürü Abdurrahman Kurt’a bilgiler verdi. 
Mehmet Çağlayan, “Bu yıl düzenlenen yarışmaya Sarıveliler damgası vurdu. Yarışma sonucunda Şehit Öğretmen Ali Yıldız Ortaokulu büyük bir başarıya imza atarak birinci olurken 80. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu ise üçüncü oldu. Öğrencilerimizin elde ettiği başarı hem bizleri mutlu etti hem de gururlandırdı. Bu başarıda emeği olan başta öğrencilerimiz olmak üzere okul yöneticilerimize ve öğretmenlerime sizin huzurunuzda tekrar teşekkür ediyorum” dedi.
Başarılı öğrencileri, okul yöneticileri ve öğretmenleri tebrik ederek başlayan İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt, Karaman’daki eğitim imkânlarının çok iyi olduğunu ifade ederek eğitimde merkez ve taşra ayrımının kalmadığını söyledi. Abdurrahman Kurt, “Bizler öğrencilerimize uygun eğitim ortamları oluşturmak için çalışıyoruz. Öğrencilerimizden de beklentimiz milli ve manevi değerleri özümsemiş, merak eden, araştıran ve yeniliklere açık bireyler olarak kendilerini yetiştirmesidir. Sosyal kültürel faaliyetlerdeki amacımız öğrencilerimizin kendini ifade etme fırsatı bulması ve yaşamlarında güzel hatıralar bırakmasıdır. Ben elde ettikleri derecelerden dolayı Şehit Öğretmen Ali Yıldız Ortaokulu ile 80. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerini tebrik ediyorum. Bu güzel başarının yeni başarılara kapı aralayacağını ümit ediyor, öğrencilerimizin başarısında emeği geçen okul yöneticileri ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Ziyaret, günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.


 

Bu haber 257 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KARAMAN İL ÖZEL İDARESİ ÇALIŞMALARI
KARAMAN İL ÖZEL İDARESİ ÇALIŞMALARI
KARAMAN BELEDİYESİ
KARAMAN BELEDİYESİ