• Zirve
EKONOMİ Haber Girişi : 06 Ağustos 2020 23:43

Orman Genel Müdürlüğünden Personel Alımları

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı başvuru şartları araştırılmaya başlandı.

İŞKUR Orman Genel Müdürlüğü OGM personel alımı başvuru şartları neler?

İŞKUR ile OGM işçi alımı başvurusu nasıl yapılır?

İŞKUR tarafından açık iş ilanlarında adaylarda aranan genel ve özel şartlar belirtilecek olup yine başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak.

Toplamda 700 adet işçi alımı yapılacak olup bunlardan bazıları ise OGM İş Makinesi Operatörü 200 adet, Greyder Operatörü 200 adet, Ekskavatör Operatörü 200 adet gibi veriler olmaktadır.

OGM İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI 2020

OGM İş Makinesi Operatörü 200 adet, Greyder Operatörü 200 adet, Ekskavatör Operatörü 200 adet, Dozer Operatörü 60 adet ve Traktör Operatörü 40 adet olmak üzere toplamda 700 adet işçi alımı yapacak. Adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar.

OGM İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere İş Makinesi Operatörü 200 adet, Greyder Operatörü 200 adet, Ekskavatör Operatörü 200 adet, Dozer Operatörü 60 adet ve Traktör Operatörü 40 adet olmak üzere toplamda 700 adet Belirsiz Süreli (daimi) işçi alımı yapılacaktır.

Adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecektir. Bu ilanlar 04-10/08/2020 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yayımlanacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır. Aşağıda bulunan link üzerinden açılan sayfada arama kısmına 'OGM' yazarak ilanlara ulaşabilirsiniz.

Orman Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İŞKUR OGM işçi alımı başvuru şartları nelerdir?

Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek olup ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de ayrıca duyurulacaktır. Bununla ilgili olarak adayların adreslerine yazılı tebligatla bildirim yapılmayacaktır. İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca iki aydır.

İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evraklar ile Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yeri ve tarihi Bölge Müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.