Ongun’un Yeni Başkanı Belli Oldu
Reklam

Ongun'un Yeni Başkanı Belli Oldu

Belediye İştiraki olan ONGUN A.Ş.'nin yeni başkanı belli oldu.

10 Ocak 2020 - 09:07 - Güncelleme: 11 Ocak 2020 - 14:05

Karaman Belediyesine bağlı Ongun A.Ş.'nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı belli oldu.

Karaman Belediyesi şirketi olan Ongun A.Ş.'nin istifa nedeniyle boşalan yönetim kurulu başkanlığına Mustafa Aşkan'ın getirildiği öğrenildi.

Yerel seçimlerin ardından yönetim kadrosu yeniden şekillenen Ongun A.Ş.’nin geçtiğimiz günlerde yönetim kurulu başkanı istifa etmişti.

İstifanın ardından makama belediye meclisi üyesi Mustafa Aşkan getirildi.

Mustafa Aşkan kimdir:

Konar-göçer Yörük bir ailenin çocuğu olarak 1962 yılında Barçın Yaylası’nda dünyaya geldi. Kışın Akdeniz, yazın da Taşeli bölgesinde hayvancılık yapan ailenin 1970 yılında yerleşik hayata geçmesiyle ilk, orta ve lise tahsilini Karaman’da tamamladı. Üniversiteyi Afyonkarahisar Mali Bilimler Fakültesi’nde bitirdi. Ayrıca, Muhasebe ve denetim üzerine yüksek lisansını tamamladı. Mali Müşavir ve bağımsız denetçi olan Mustafa Aşkan, 1999-2004 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi’nden belediye meclis üyesi oldu. Aşkan 2003 yılında Ongun A. Ş. Genel müdürlüğü görevinde bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin çeşitli kademelerinde uzun yıllar görev alan Aşkan, 31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerinde belediye meclis üyeliği adaylığı için parti il genel sekreterliği görevinden istifa etti. Evli ve iki çocuk babasıdır. 

Kaynak: larende haber
Bu haber 3920 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..