Okul Kantin ve Yemekhanelerinde Çalışanlara Eğitim Verildi
Reklam
Reklam
Reklam

Okul Kantin ve Yemekhanelerinde Çalışanlara Eğitim Verildi

Okul Kantin ve Yemekhanelerinde Çalışanlara Yönelik Olarak Gıda Güvenliği ve Hijyen Eğitimi Verildi

Reklam
07 Şubat 2020 - 19:36

Bilindiği üzere "Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği” gereğince Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim ve öğretim (örgün, yaygın ve özel eğitim) kurumları bünyesindeki yemekhane, kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı vb. gıda işletmesi çalışanlarına Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü'nün ortak çalışmasıyla; ilgili mevzuat, gıda güvenirliliği ve hijyen konularında eğitim düzenlenmekte, iştirak eden katılımcılara belgeler teslim edilmektedir.

Konuyla ilgili Karaman İl Merkezinde 31 Ocak 2020 tarihlerinde düzenlenen eğitime ilimizde okul kantin ve yemekhanelerinde çalışan ve daha önce bu eğitim faaliyetine katılmamış 28 farklı okul ve eğitim kurumundan 100 ü aşkın kantin ve yemekhane çalışanı katıldı.

2017 yılından beri yapılan ve bu yıl 6'inci kez düzenlenen bu eğitim çalışmasında; Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Karaman İl Sağlık Müdürlüğünde görevli konu uzmanları tarafından, Okul Kantinleri Özel Hijyen Yönetmeliği kapsamında belirtilen özel hijyen şartları, satışa ve tüketime sunulan gıdaların güvenilirliği ve kontrolüne ilişkin usul ve esasları hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüzce eğitim ihtiyacı olduğu görülen diğer sektörlerde de zaman zaman benzer bilgilendirme ve görüş alışverişi toplantılarına devam edilecektir

Kaynak: larende haber
Bu haber 1196 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trafik Polis Memuru Durmuş İnce Vefat Etti
Trafik Polis Memuru Durmuş İnce Vefat Etti
KARAMAN’DA VEFAT EDEN HEMŞERİLERİMİZ
KARAMAN’DA VEFAT EDEN HEMŞERİLERİMİZ