Öğrenciler Üniversiteye Milli Eğitim Kurslarında Hazırlanıyor
Reklam

Öğrenciler Üniversiteye Milli Eğitim Kurslarında Hazırlanıyor

Vali Yardımcısı Mehmet Uğur Arslan ve İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ücretsiz olarak açılan üniversite sınavlarına hazırlık kurslarını ziyaret etti.

13 Ekim 2015 - 09:27 - Güncelleme: 13 Ekim 2015 - 09:30

Mehmet Akif Ersoy Lisesi eski binasında ücretsiz olarak açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurs Merkezini ziyaretinde konuşan Vali Yardımcısı Mehmet Uğur Arslan, Milli Eğitim Bakanlığının böyle bir kurs açmasının öğrenciler için büyük bir fırsat olduğunu belirterek, öğrencilerin bu fırsatı iyi değerlendirmelerini istedi.

FOTOGALERİ İÇİN TIKLAYIN

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bu kurslar için devletin imkanlarının seferber edildiğinin altını çizen Asım Sultanoğlu, Mehmet Akif Ersoy Lisesi binasının tamamının bu kurslar için hazırlandığını belirtti. Asım Sultanoğlu: “İstediğiniz üniversitelere gitmek için bu kurslar iyi bir fırsat ve bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğinize inanıyoruz. Önceki yıllarda velilerimiz dershanelere çok büyük harcamalar yaptılar. Şimdi ise devletin imkanları kullanılarak ücretsiz kurslar açıldı. Böylece velilerimiz dershaneye ödeyeceği parayı çocuğunun üniversitedeki eğitiminde kullanabilir” diye konuştu.

Vali Yardımcısı Mehmet Uğur Arslan ve İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu öğrencilere başarılar dileyerek ziyaret sona erdi.

Bu haber 1286 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..