Reklam
Reklam
Reklam
Öğrenciler Hâkim, Savcı, Avukat, Mübaşir, Sanık ve Davacı...
Reklam

Öğrenciler Hâkim, Savcı, Avukat, Mübaşir, Sanık ve Davacı Oldu

Karaman Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 'Adalet Bölümü' öğrencileri için dizayn edilen mahkeme salonunda duruşma gerçekleşti.

03 Aralık 2019 - 18:23 - Güncelleme: 03 Aralık 2019 - 18:27

Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Adalet Bölümünde eğitim gören öğrenciler, okullarındaki duruşma salonunda hâkim, savcı, avukat, mübaşir, sanık, davacı ve izleyici olup yargılama yapıyor. Duruşmaya, Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Ağır Ceza Üyesi Hâkim Abdülsamed Göl, Cumhuriyet Savcısı Betül Dinler ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan katıldı.

Cübbelerini giyerek hâkim, savcı, avukat olan öğrenciler, mahkeme salonundaki yerlerini alarak celseyi başlattı. Duruşmaya katılan başsavcı, hâkim ve diğer misafirler ise izleyici koltuklarına oturdu. Senaryoda bir sanığın düğün gecesinde bir bayanı bıçakla yaralaması ve darp etme konusu ele alındı. Mübaşir tarafından salona çağrılan taraflar yerlerini alarak hâkimin sorularını cevapladı. Temsili mahkemede taraflar ve tanıklar dinlendikten sonra hâkim kararı açıklayarak sanığa 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi ve mahkeme sona erdi.

Daha sonra Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Ağır Ceza Üyesi Hâkim Abdülsamed Göl, Cumhuriyet Savcısı Betül Dinler tarafından okul konferans salonunda "Kariyer Günleri" kapsamında öğrencilere konferans verildi.

 

Kaynak: larende haber
Bu haber 1408 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..