Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Öğrenciler Bayram Etti
Reklam

Öğrenciler Bayram Etti

Tatil Pazartesi gününe kadar devam ediyor.

28 Aralık 2016 - 18:37 - Güncelleme: 03 Ocak 2017 - 16:55
Reklam

1 haftadır yoğun bir şekilde yağan kar nedeniyle geçtiğimiz hafta Çarşamba günü öğleden sonrası dâhil olmak üzere Perşembe ve Cuma günleri de tatil edilmişti. Kar seviyesinin 1 metreye ulaşması ve Kar yağışının devam etmesi nedeniyle Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri de Valilikten yapılan açıklama ile tatil edildi. Bu sayede öğrenciler Hafta Sonu ile birlikte toplamda 7 gün tatil yapmış oldu.

Karaman Valiliği bugün bir açıklama daha yapıp tatilin uzadığını açıkladı.

Yapılan açıklamada;

“İlimizde son 60 yılın en yoğun kar yağışının gerçekleşmesi ve meteorolojiden alınan verilere göre; il merkezinde kar kalınlığının 80 santimetreyi geçmesiyle birlikte, kar yağışının bugün akşam ve yarında devam edecek olması nedeniyle; il merkezi ve merkeze bağlı köylerdeki tüm okullarımız 29 Aralık 2016 Perşembe günü ve 30 Aralık 2016 Cuma günü de tatil edilmiştir.

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli personelin de aynı tarihte idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür

Kamuoyuna duyurulur.”

Kar ne zamana kadar devam edecek

Meteorolojiden alınan bilgilere göre kar yağışının Perşembe günü Hafif ve Cuma günü de hafif olmak üzere 2 gün boyunca devam edeceği öğrenildi.

Kaynak: Karaman Haberleri
Bu haber 15448 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KARAMAN'DA 900 KİŞİ RESMİ KURUMLARDA İŞE ALINACAK
KARAMAN'DA 900 KİŞİ RESMİ KURUMLARDA İŞE ALINACAK
SOYARI AİLESİNİN ACI GÜNÜ
SOYARI AİLESİNİN ACI GÜNÜ