Reklamı Geç
Nisanda Daha Fazla Memur Ataması Olacak
Reklam
Reklam
Reklam

Nisanda Daha Fazla Memur Ataması Olacak

Kamuda İhtiyaç Duyulan Memur Sayısına Bakılırsa , Nisanda Daha Fazla Memur Ataması Olacak.

Reklam
05 Mart 2015 - 13:34

Kamuda İhtiyaç Duyulan Memur Sayısı Yüksek Atama Bekleyenleri Sevindirecek.Kamu Kurum ve Kuruluşlarının hizmet sınıflarında ortaya çıkan boş kadro sayısı 588 bin 817 kişilik müthiş bir rakamla memur ihtiyacını açık bir şekilde kanıtlıyor.Nisan'da yapılacak 2015 yılının ilk merkezi ataması öncesi yayımlanan boş memur kadrosu tablosu 2014 Kasım atamasındaki düşük kadro sayılarından dert yananları haklı çıkarıyor. İşte merak edilen tüm detaylar…

Kaç Hizmet Memur Açığı Bulunuyor?

Tabloya göre 9 hizmet memur açığı verilen rakamlarla açıklanıyor.

GİH (Genel İdare Hizmetleri), TH (Teknik ), ve Yardımcı Hizmetleri Sınıfı, EÖH (Eğitim Öğretim Hizmetleri), AH (Avukatlık Hizmetleri), DH (Din Hizmetleri), EH ( Hizmetleri), Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfı ve YH (Yardımcı ) den oluşan hizmet sınıflarında boş olan kadro sayıları KPSS ile alınacak memur sayısında yeteri kadar kadro ihtiyacı yok gibi bahaneleri çürütüyor.

Tablodaki rakamlar içerisinde göze ilk çarpan Genel İdare Hizmetleri 290 bin 786 boş kadro bulunması, hemen sonrasında ise ve Yardımcı Hizmetleri 128 bin 565 kadro ihtiyacı dikkat çekiyor. Sadece bu iki hizmet ihtiyaç duyulan memur sayısı bile yüzbinlerin atama izni verildiği taktirde kamuda memur olma hayallerini gerçekleştirebileceklerini açıkça gösteriyor.

Diğer hizmet sınıflarında ihtiyaç duyulan kadro sayılarıyla birlikte ortaya neredeyse 600 bin boş kadro rakamı çıkıyor. 2014 KPSS'ye ciddi bir hazırlık sürecinden geçerek giren adayların çok önemli bir kısmı tabloda ortaya çıkan sayıyla birlikte bundan sonraki atama dönemlerinde daha da fazla umutlanacaktır.

Bu Tablo KPSS Atamalarında Yüksek Sayıda Personel Alımı Yapılabileceğinin Kanıtıdır,

588 bin 817 boş memur kadrosu başta Maliye Bakanlığı bürokratları olmak üzere diğer kamu kuruluşlarında konumda olan bürokratlarda, alımlar konusunda yüksek sayıda atama kontenjanı bekleyen memur adaylarının haklı taleplerini duymalıdırlar.

İİBF mezunları, Fen-Edebiyat mezunları, Mühendislik mezunları, Önlisans ve lise mezunu tüm adaylar Nisan atamasında tabloda ortaya çıkan rakamlardan sonra tatmin edici kadro sayısı bekleyeceklerdir.

Bu haber 1464 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SEMAİ TURİZM'DEN DEV KAMPANYA
SEMAİ TURİZM'DEN DEV KAMPANYA
Karaman Eğitim Sektöründe Büyük Değişim
Karaman Eğitim Sektöründe Büyük Değişim