Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan Öğrencilere Aşure İkram...
Reklam

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan Öğrencilere Aşure İkram Etti

Niğde Belediyesinin okullarda başlattığı aşure ikramı programları devam ediyor.

20 Ekim 2016 - 15:36

Niğde Belediyesinin okullarda başlattığı aşure ikramı programları devam ediyor.

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün aşure dağıtım programı kapsamında aynı gün içinde 3 okulda öğrencilere aşure ikram etti. Başkan Akdoğan, "İnançlı bir nesil yetiştirmek ve gençliğe sahip çıkmak bizim birinci görevimizdir" dedi.

Niğde Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Aşure Haftası kapsamında, okullarda ve cami önlerinde aşure dağıtım programlarına devam ediyor. Niğde Belediyesi, 13 Ekim'den bu yana devam eden aşure dağıtım programları kapsamında bugüne kadar, pek çok okul ve cami önlerinde yaklaşık 20 bin kişiye aşure ikram etti. Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan da fırsat buldukça aşure dağıtım programlarına katılıyor. Muharrem ayı nedeniyle binlerce kişiye aşure dağıtan Niğde Belediyesi okullarda aşure dağıtımına devam ediyor. Aşure dağıtım programlarını aksatmayan Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan bir gün içinde 3 okulda öğrencilere aşure ikramında bulundu.

Başkan Akdoğan AK Parti İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, AK Parti İl Başkanı Emrah Özdemir, AK Parti İlçe Başkanı Ömer Kılıç ve Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar ile birlikte Atatürk Anadolu Lisesinde öğrencilere aşure dağıttı.

Öğrencilerin Yoğun Sevgi Seli

Niğde Atatürk Anadolu Lisesi, Kemal Aydoğan ve Niğde Kız Anadolu İmam Hatip lisesinde öğrencilerle bir araya gelen Başkan Akdoğan öğrencilere aşure ikramında bulundu. Niğde Kız Anadolu İmamhatip Lisesinde öğretmenlerle ve öğrencilerle sohbet eden Başkan Akdoğan öğrencilerin isteklerini de dinledi. Gittiği her okulda öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Akdoğan miniklerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Aşure dağıtımından ve öğrencilerle Muharrem ayı münasebetiyle bir araya gelmekten çok mutlu olduğunu söyleyen Başkan Akdoğan " Şuanda yeni eğitim öğretimin ilk yılında olan Niğde Anadolu Kız İmamhatip Lisesindeyiz. Bu ülkeye daha fazla sahip çıkacak inançlı bir nesil yetişiyor buda bizi mutlu ediyor, gururlandırıyor. Bu gençliğe sahip çıkmak ve ülkesini milletini, bayrağını, devletini seven bir nesil yetiştirmek birinci görevimiz" dedi.

'Aşureler Aşevi'mizde Yapılıyor'

Muharrem ayı sebebiyle dağıtılan aşurelerin Niğde Belediyesi Aşevi" nde yapıldığını dile getiren Akdoğan vatandaşa ve öğrencilere aşure dağıtmaktan onlarla bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu da sözlerine ekledi.Öte yandan Niğde Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü 21 Ekim Cuma günü de 6 camide Cuma namazı çıkışında aşure dağıtımı gerçekleştirecek.

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan Öğrencilere Aşure İkram Etti

Bu haber 1432 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..