NEÜ’de, Araştırma Projeleri Yarışması Jüri Üyeleri...
Reklam

NEÜ'de, Araştırma Projeleri Yarışması Jüri Üyeleri Bilgilendirildi

47. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasının Jüri Üyeleri Bilgilendirme Toplantısı Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi’nde gerçekleştirildi.

03 Şubat 2016 - 16:00
Reklam

Geçen yıl vefat eden Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Konya Bölge Koordinatörü ve NEÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Uzun’un anıldığı programa 5 ilden farklı üniversitelerin öğretim üyeleri katıldı.

Konya Bölge Koordinatörlüğü NEÜ tarafından yürütülen yarışmayı TÜBİTAK’ın her yıl düzenlediğini söyleyen Konya Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Ecir Yılmaz, yarışma ile geleceğin bilim adamlarını yetiştirmenin hedeflendiğini dile getirdi. Bu yıl yarışmada derece alan öğrencilerin ek katsayı alamayacağını belirten Yılmaz, bu durumun yanlış olduğunu ve eski sisteme tekrar dönülmesi gerektiğini vurguladı. Bu güne kadar Türkiye genelinde 13 bin 33 projenin başvuru yaptığını kaydeden Yılmaz, Konya bölgesinde geçen yıl 832 olan başvuru sayısının bu yıl 901 yükseldiğini belirtti.

Yarışmaya; Bilgisayar, Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı olmak üzere 12 branştan başvurular gerçekleştirildi. Bölge Yarışması Sergisi ise 21 - 24 Mart 2016 tarihleri arasında düzenlenecek. İki aşamalı yapılacak değerlendirme sonucunda Final Yarışmasına katılacak projeler belirlenecek.

 

Bu haber 1196 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..