MUSİAD KALİTELİ İŞÇİ KAVRAMINA DİKKAT ÇEKTİ
Reklam

MUSİAD KALİTELİ İŞÇİ KAVRAMINA DİKKAT ÇEKTİ

MUSİAD Karaman Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği, üyeleriyle ve iş dünyasından patronların katılımı ile geleneksel hale getirdiği kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi.

14 Aralık 2019 - 13:37

MUSİAD’DAN GELENEKSEL KAYNAŞMA TOPLANTISI


Toplantıda OSB Karaman Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Ali Kemal Boynukalın, Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Gücüyener, İş Kur İl Müdür Vekili Şevket Sarıkaya, KTSO Meclis Başkanı Ali Çelik, iş adamları ve Musiad üyeleri katıldı.

Kahvaltının ardından açıklamalarda bulunan MÜSİAD Karaman Şube Başkanı İbrahim Taşbaş;

“Bu toplantıların amacında yanıbaşımızdaki kişilerle beraber sohbet etmek, ticaret yapmak ve üyelerimizle istişareyi güçlü tutmak gibi temel amaçlarımız yatıyor. Üyelerimizden anket formlarını doldurmalarını istiyoruz. Bu anketlerimiz Cumhurbaşkanlığına ve Ticaret Bakanlığımızda değerlendirme altına alınıyor. Bu anketlere öngörülerinizi taleplerinizi yazmanızı istiyoruz. 

Ayrıca yine geçtiğimiz günlerde Valiliğimizde düzenlenen toplantı ile OSB’ye kaliteli işçi yetiştirilmesi ve bir Yüksek Okul açılması gibi konular görüşüldü.

Bizler Karaman’da kaliteli işçi kavramını önemsiyor ve kaliteli işçi ile kaliteli ürün konusuna dikkat çekmek istiyoruz. Karaman’da tüm sektörlerde bu sorunun da yaşandığını biliyoruz.”dedi.

OSB Karaman Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Boynukalın’da Karaman OSB’de arsa tahsisi ve Yüksek Okul açılması gibi konuları değerlendirdi.

İş Kur İl Müdür Vekili Şevket Sarıkaya, firmalarda sigortalı çalışanların durum ve İş Kur teşvikleri hakkında da bilgilendirmede bulundu. 

Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Gücüyener’de bir selamlama konuşması yaparak, halkın iş konusunda beklentilerde OSB’de iş kapasitesinin önemine dikkat çekerek OSB’de açılacak mesleki okul yada okulların da bu konuda doğrudan istihdamı destekleyeceğini vurguladı.

Yapılan konuşmaların ardından toplantı soruların cevaplanması ile sona erdi.Bu haber 840 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..