Reklam
Reklam
Reklam
Muratpaşa’dan Sosyal Sorumluluk Projesi
Reklam

Muratpaşa’dan Sosyal Sorumluluk Projesi

Muratpaşa Belediyesi çocuk istismarı ve erken yaşta evlendirilen kız çocuklarına dikkat çekmek üzere hazırladığı ruhuma bedenime ve geleceğime dokunma projesi’ni tanıttı

03 Mart 2014 - 12:44 - Güncelleme: 29 Mart 2014 - 23:37

Muratpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Birimi’nin çocuk istismarı ve erken yaşta kız çocuklarının evlendirilmesini önlemeye yönelik ‘Ruhuma Bedenime ve Geleceğime Dokunma Projesi’ tanıtıldı. 
Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’in başkanlığında Muratpaşa Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen proje tanıtım toplantısına farklı toplumsal alanlarda çalışan, 21 sivil toplum kuruluşunun temsilcisi katıldı.
Toplantıda konuşma yapan Başkan Evcilmen, “Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde farklı kesimlerine hitap eden başarılı projeler yapıyoruz. Bu farkındalık yaratma projesi de çok önemli. Türkiye’de evlilik yapan her 3 kadından bir tanesi 18 yaşın altındaymış. Yani 18 yaş altında olan evlilik oranı yüzde 33. Onlar bana göre çocuk, gelin falan değil. Erki oluşmamış kendisi çocuk olanlar, çocuk yetiştirecek. Ülkenin halini bu fotoğraftan anlayabiliyoruz. Bir toplumsal farkındalığı oluşturabilme adına buradayız” dedi.
BEZ BEBEK SİMGE OLDU
Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Birimi Sorumlusu İrem Atsak projenin simgesi olan bez bebeklerle ilgili bilgi verdi. Atsak, “Erken yaşta evlenen çocukları simgeleyen bez bebek elinde küçük bir bebeği tutuyor. Kara bir duvak giymiş, gelinliğinin üstüne kan, gözünde kanlı gözyaşı olan çocuğumuzun zindana dönen yaşamını anlatabilmek için bu bebekleri zindan şeklinde bir kutuya koyduk. İstismara uğramış ve erken yaşta evlendirilmiş kız çocuklarımıza bu bebekler aracılığıyla dikkat çekeceğiz” dedi.
FARKINDALIK İÇİN DESTEK
Antalya’nın sivil toplum örgütlerinde projenin yayılması ve ulusal bir boyut kazanması için destek istediklerini belirten Başkan Evcilmen, “Biz bu toplumsal farkındalığı öncelikle sizlerle oluşturabiliriz. Biz sınırsız olarak kurumsal ve lojistik desteğimizi vereceğiz. Bu konuda elimizden gelenden öte çabayı ortaya koymaya hazırız. Bu sorunun çözülmesi ve farkındalığın oluşturulması adına elimizi taşın altına koyuyoruz” dedi.
Toplantıya katılan sivil toplum temsilcileri projeye destek vermek adına görüş ve önerilerini anlattı.

 

Bu haber 4490 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..