Muhtarlardan CHP’ye Cevap
Reklam

Muhtarlardan CHP'ye Cevap

CHP İl Başkanı İsmail Atakan Ünver'in Yaptığı basın açıklamasına karşı Muhtarlar Derneğinden Açıklama geldi.

08 Nisan 2017 - 17:53 - Güncelleme: 08 Nisan 2017 - 18:56

Karaman Muhtarlar derneği başkanı olarak 2015 yılında Dernek seçimleri öncesinde ve başkan seçildikten sonra bütün siyasi partilerimizi ziyaret ettik.

Dernek olarak yaptığımız bütün etkinliklerde de siyasi partilerimizin il başkanlarını davet ettik. Bundaki amacımız bütün siyasi partilerimizin şahsım ve derneğimizin eşit mesafede olduğunu göstermekti.

Biz muhtarlar olarak gücümüzü siyasilerden değil halktan yani seçim Bölgemizdeki seçmenlerden alırız. Muhtarın hizmet anlamında Partisi yoktur. CHP Karaman İl Başkanı sayın Avukat İsmail Atakan Ünver basın açıklamasında köy muhtarlarına evet yönünde baskı yapıldığını Evet çıkmaması halinde hizmet alamayacakları yönündeki açıklamalarını okuduktan sonra bölge bölge köy muhtarlarını telefonla arayarak bir baskının olup olmadığını sordum. Muhtarlardan baskı yapıldığına dair bir cevap almadım.

Sayın Ünver’in köy ve isim belirterek böyle bir baskı var ise açıklamasını muhtarlar dernek başkanı olarak istiyorum . Yoksa bütün köy muhtarlarını zan altında bırakacaktır. Derneğimizin Referandum öncesinde CHP İçel Milletvekili Sayın Fikri Sağlar, İstanbul milletvekili Mahmut Tanal ile Çanakkale milletvekili ve Aydın milletvekillerini 70-80 Muhtar ile misafir etmiş ve yine referandum sürecinde Saadet Partisi ilçe başkanı CHP il ve ilçe başkanı son olarak da AK Parti milletvekillerinin İl Başkanı ilçe başkanı ve belediye başkanını misafir etmiş bulunmaktayız.

Derneğimizde her partiden muhtarlarımız vardır.

Bütün siyasi partilere eşit mesafede olduğumuzu Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Kaynak: Karaman Haberleri
Bu haber 3119 defa okunmuştur.