Muhtar Adayı Ahmet Ali Ünüvar: "Hizmet İçin Varım"
Reklam

Muhtar Adayı Ahmet Ali Ünüvar: "Hizmet İçin Varım"

larende.com'u ziyaret eden Ünüvar, neden aday olduğunu anlattı

27 Mayıs 2016 - 20:44 - Güncelleme: 26 Temmuz 2016 - 19:48

Yunus Kent Mahallesi muhtarı İbrahim Aköz 25 Aralık 2015 tarihine hayatını kaybetmesinin ardından Yunus Kent Mahallesi 5 Haziran Pazar günü yeniden muhtarlık seçimi için sandığa gidecek.

Farklı adayların yarıştığı seçimde emekli öğretmen Ahmet Ali Ünüvar, seçiminde iddiasını koruyor. Rahmetli İbrahim Aköz’ün de yakın arkadaşlarından olan Ahmet Ali Ünüvar emekli öğretmen ve mahalle sakinleri tarafından yakinen tanınan bir kimse. 

Site yöneticimiz Selman Çolak’ın ortaokul yıllarından öğretmeni olan Ünüvar, larende.com’u  ziyaret ederek şunları ifade etti:
“Emeklilik bize göre değil. Biz sürekli topluma nasıl faydalı olsak diye düşünen kimseleriz. Çevremizde bir aksaklık görsek mutlaka onu çözüme ulaştıracak noktalara taşımayı ve takip etmeyi kendimize vazife ediniriz. Bu sebepten dolayı yaşadığım mahalleme bir katkım olması için aday oluyorum.”

Muhtar adayı Ahmet Ali Ünüvar Kimdir; 

1957 yılında Karaman’ın Aşağı Akın köyünde doğumlu, İlkokulu aşağı akın da Orta okul ve Liseyi de Karaman da okudu.

Üniversite tahsilini 1979 da Selçuk eğitim Enstitüsü Matematik bölümünü bitiren Ahmet Ali Ünüvar, Aynı yıl Artvin Hopa’da Atatürk ortaokulunda göreve başladı.

Daha sonra Karaman’a gelen Ahmet Ali Ünüvar; Yollarbaşı ortaokulu ve Karaman lisesinde hem idarecilik hem Matematik Öğretmenliği yaptı. 

2014 yılında emekli olan Ahmet Ali Ünüvar sırasıyla; Bifa ortaokulu - Yunus Emre Ortaokulu - Dr. Sadık Ahmet - Dr. Faruk Sükkan - Zübeyde Hanım ortaokulunda görev aldı.

 

Bu haber 3959 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..