Reklam
Reklam
Reklam
MÜBAREK RAMAZAN AYI
Reklam
Reklam

MÜBAREK RAMAZAN AYI

Bugün akşam başlayacak olan ilk teravih namazı ile brilikte bu geceyi yarına bağlayan gecede ilk sahura kalkılacak.

15 Mayıs 2018 - 15:54


KARAMAN’DA 13 CAMİMİZDE HATİMLİ TERAVİH, 303 CAMİDE MUKABALE

Rahmet, bereket ve Cehennem azabından kurtuluş vesilesi olan; Ramazan ayına girdik.

Cennet kapılarının ardına kadar açıldığı, Yüce Allah'ın huzurunda yapılan amellerden kat ve kat sevap kazanılacağı On bir Ayın Sultanı Ramazan ayı bu yıl da tüm İslam Aleminde ve ülkemizde olduğu kadar Karaman’da da müminleri rahmet ve mağfiretle karşılayacak.

 Sofraların berekete eriştiği, gönüllerin huzur ve mutluluk kapladığı Ramazan ayı 2018 yılı itibariyle 16 Mayıs Çarşamba gününden itibaren başlıyor.

HATİMLİ KILINACAK CAMİLER

Bugün akşam başlayacak olan ilk teravih namazı ile brilikte bu geceyi yarına bağlayan gecede ilk sahura kalkılacak.

Karaman’da toplam 13 camimizde, İmam-ı Azam Camii, Hacı Beyler Camii, Bilal-i Habeşi Camii, Mercan Camii, Sultan Bahaddin Camii, Tekstil Camii, Araboğlu Camii, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversite Camii, Kır Mahalle Büyük Camii, Baloğlu Camii, Hal Camii (Sabah Namazı), Tartan Parselleri Camii (Sabah Namazı) olmak üzere hatimle teravih namazları kılınacak

MÜFTÜLÜK HAZIRLIKLARI TAMAMLADI

Karaman İl Müftülüğü de, mübarek Ramazan ayı nedeniyle hazırlıklarını tamamladı. İl Müftülüğü, il genelinde Ramazan Ayında yapılacak hizmetleri gözden geçirerek gerekli hazırlıkları yaptı. 

Karaman’da İl ve İlçe Müftüleri, İl Müftü Yardımcıları, Kadın-Erkek vaizler, İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyeleri, Millî Eğitim Müdürlüğü Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri, emekli müftü ve vaizlerden oluşan 23 kişilik bir irşat ekibiyle Ramazan ayı boyunca cemaate hizmet verecek. Oluşturulan bu irşat ekibi, muhtelif camilerde kadın ve erkeklere vaaz ve irşat hizmetinde bulunacak.

303 CAMİDE MUKABELE

Yine Karaman’da tüm camilerde sabah, öğle veya ikindi vakitlerinde Din görevlilerimiz ve Kur'an Kursu Öğreticilerimiz tarafından mukabele okunacak.

Karaman İl genelinde Ramazan ayının son on gününde 14 camide itikâfa girilebilecek, Ramazan ayı boyunca 303 camide mukabele okunacak.

Öte yandan Karaman İl Müftülüğü tarafından düzenlenen imsakiyeler, İl Müftülüğünden ve camilerden temin edilebileceği belirtildi.

"İSRAF ETMEYİN"

Karaman İl Müftüsü Lütfi Ketenci, yine mübarek Ramazan ayı vesilesi ile vatandaşlarımızın mübarek Ramazan Ayını tebrik ederek çeşitli tavsiye ve uyarılarda da bulundu. Müftü Ketenci;

“Yiyin için fakat israf etmeyin. Çünkü Allah israf edenleri sevmez.” (Araf Suresi 31. Ayet) Gerçek şu ki, israf, sahip olduğumuz nimet ve imkânları ölçüsüzce kullanmaktır. Har vurup, harman savurmaktır. Hiç tükenmeyecek gibi bilinçsizce harcamaktır. Allah Teâlâ’nın bahşettiği nimetlere karşı bir nankörlüktür israf. Ve israf, sadece sofralarımıza hasredilemeyecek kadar kapsamlı bir kavramdır. Mesela akıl nimetini iman ve hikmetle buluşturamaması, insan için en büyük israftır. Şu kısacık ömrümüzün dünya ve ahiretimize faydası olmayan beyhude meşgalelerle heba edilmesi, zamanın israfıdır. Zararlı alışkanlıklarla zihnin ve bedenin tehlikeye atılması, sağlığın israfıdır. Sahip olduğumuz ilmi ve tecrübeyi insanlığın hayrına kullanmamak, bilginin israfıdır. Kendisinden yaratılıp beslendiğimiz toprağın, hayat kaynağımız olan suyun, her bir nefesimizde muhtaç olduğumuz havanın hoyratça kirletilmesi israftır. Gelecek nesillere mamur ve yaşanılır bir çevre bırakmamız gerekirken, bize emanet edilen yeryüzünü kötülüklerin esiri haline getirmek, yaşadığımız kâinatın israfıdır. Her türlü israftan sakınmalıyız.

Bu vesile ile Aziz Milletimizin, Karaman Halkımızın ve bütün din görevlilerimizin Ramazan ayını tebrik eder, bu ayın; vatanımız, milletimiz İslâm âlemi ve bütün insanlık için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz eder Birlik ve Beraberliğimizin daim olmasını dilerim.”dedi.


Bu haber 2584 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TRAFİK KAZASI
TRAFİK KAZASI
KARNE DAĞITIM TÖRENİ..
KARNE DAĞITIM TÖRENİ..