Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Miniklerden Ata Sporu Güreşe Büyük İlgi Var
Reklam

Miniklerden Ata Sporu Güreşe Büyük İlgi Var

Karaman’da, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri tarafından okullarda başlatılan yetenek taraması çalışmaları güreş branşında devam ediyor.

Reklam
28 Ekim 2015 - 09:10

Piri Reis İlkokulun’da güreş branşında devam eden yetenek taraması çalışmaları antrenör Erdoğan Taktak nezaretinde disiplinli bir şekilde yürütülüyor. 2005-2007 doğumlu minik pehlivanların yoğun ilgi gösterdiği çalışmalar hafta içi Salı, Perşembe ve Cuma günleri saat 15.00-17.00 arası devam ediyor. Yıl boyunca devam edecek çalışmalar sonunda antrenör Taktak tarafından belirlenen yetenekli öğrencilere lisans çıkartılarak sporcuların devamlılığı sağlanacak. Haftanın üç günü Piri Reis İlkokulun da eğitim alan öğrenciler, güvenli bir yerde böyle güzel bir eğitim aldıklarından dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Ata Sporu Güreşe Büyük İlgi Var

Güreş camiasının içinden gelen ve uzun yıllar güreş sporu ile uğraşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık öğrencilerin ata sporu olan güreşe büyük ilgi gösterdiklerini belirterek,” Öğrencilerimizin daha iyi ortamlarda ve alanında uzman antrenörlerimiz eşliğinde eğitim almalarını istiyoruz. Ağaç yaşken eğilir. Bizlerde bunun farkında olarak geleceğimizin teminatı gençlerimize eğitim aldıkları spor branşında en doğru eğitim almalarını sağlıyoruz” diye konuştu.

Bu haber 1211 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..