Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Minikler 112 Acil Çağrı Merkezini Ziyaret Etti
Reklam

Minikler 112 Acil Çağrı Merkezini Ziyaret Etti

Minikler 112 Acil Çağrı Merkezini Ziyaret Etti 112 Acil Çağrı Merkezi tanıtım etkinlikleri kapsamında Gevher Hatun Anaokulu Lale sınıfı öğrencileri 112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret etti.

12 Ocak 2018 - 17:43 - Güncelleme: 12 Ocak 2018 - 19:02
Reklam

Çağrı Merkezi tanıtım etkinlikleri kapsamında 12.01.2018 Cuma günü İlimiz Gevher Hatun Anaokulu Lale sınıfı öğrencileri Müdür Yardımcısı Melek AKDEMİR ve Lale sınıfı öğretmeni Fatma GÜLCAN ile birlikte 112 Acil Çağrı Merkezimizi ziyaret etti.

 Minik misafirlerimize, Karaman 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Muhammed Yunus TAŞ ve İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt KUNTOĞLU eşliğinde hizmet binamızın bahçesinde etkinlik için hazır bulundurulan ambulans ve itfaiye araçları, sağlık ve itfaiye görevlileri tarafından sunum yapıldı.

Ambulansta kullanılan malzeme ve araçların kullanımı konusunda görevli sağlık personeli tarafından bilgiler verildi. Karaman Belediyesi itfaiye aracını da inceleyen öğrenciler itfaiye ile ilgili bilgiler verilmesinin ardından su tabancası ile su sıkarak   farklı bir deneyim yaşadı.

Ambulans ve itfaiye araçlarının incelenmesinin ardından acil çağrıların karşılandığı 112 Acil Çağrı Merkezini gezen öğrencilere personelimiz Tuba TAPIRDAMAZ tarafından "Hangi durumlarda 112'yi aramalıyız?" "112 Acil hattı nasıl çalışıyor?"  ve kurumumuzun işleyişi hakkında devreye alınmış olan Sağlık, İtfaiye, Jandarma, AFAD ve Orman  birimleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Gevher Hatun Anaokulu Lale sınıfı öğrencilerimiz, Jandarma biriminde görevli personel aracılığıyla konsollara oturarak acil çağrının nasıl karşılandığını uygulama yaparak yerinde gördü.

Yapılan geziden oldukça memnun kalan öğrencilerimize toplantı salonumuzda ikramlar ve çeşitli hediyeler eşliğinde 112 Acil Çağrı Merkezi animasyon filmlerini izletildi. 112 Acil Çağrı Merkezimizi gezen, çalışma şeklimiz hakkında bilgilendirilen ve 112 acil numarasının önemi anlatılan misafirlerimize birlikte toplu fotoğraf çekimi sonrası ziyaretleri sonra erdi.

 

 

Kaynak: Karaman Haber
Bu haber 1020 defa okunmuştur.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OZAN ARİF KARAMAN'DA
OZAN ARİF KARAMAN'DA
HUZUR VE GÜVEN..
HUZUR VE GÜVEN..