Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Minik Yürekler Asker Amcalarını Unutmadı

Minik Yürekler Asker Amcalarını Unutmadı

“Dünyayı Ver Fakat Bu Vatanın Bir Karış Toprağını Verme”

28 Şubat 2018 - 10:56 - Güncelleme: 28 Şubat 2018 - 17:44
Reklam

Vedat Ahmet Şen Anaokulu idare ,Öğretmenleri , Öğrencileri ve Velileri  Zeytin Dalı’na "Askerimin Yanındayım!"   projesi ile destek verdi.

Okul İdaresi yaptığı açıklamada;

“Okulumuzda, Türk Silahlı Kuvvetleri´ nin (TSK) Afrin´ de yürüttüğü "Zeytin Dalı Harekatı" na katılan Mehmetçik´ e moral ve destek vermek için "Askerimin Yanındayım!" adlı bir proje başlattık. Projemizin amacı; ülkemizin geçtiği bu kritik süreçte Kahraman Askerlerimize destek olmak, öğrencilerimizin bu durumu idrak etmesi ve vatan sevgisi aşılamaktır. Amacımız hediye değil; tamamen onlara destek olduğumuzu, minik yüreklerinde Kahraman Askerlerimiz ile birlikte attığını belirtmektir.

Proje kapsamında  velilerimizin Askerlerimiz için aldıkları termal çorapları ve öğrencilerimizin yaptığı birbirinden güzel resimleri Afrin´ e gönderdik. Vedat Ahmet Şen Anaokulu olarak; projemize destek veren başta velilerimize ve öğrencilerimize bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ederiz...”İfadelerine yer verdi.

Öğrencilerimizin Gönderdikleri Hediyeleri Alan Asker Abilerinden Mektup Var!

Kilis/Öncüpınar 4.Üncü Hudut Bölük Komutanlığı , Vedat Ahmet Şen Anaokulu’nun göndermiş olduğu değerli mektup ve hediyeler karşılık mektupla teşekkür etti.

Komutanlığın göndermiş olduğu mektupta

"Değerli Öğretmenler, Sevgili Kardeşlerimiz göndermiş olduğunuz kendi küçük ama gönlümüzde manevi değeri paha biçilemez olan mektuplarınızı, resimlerinizi ve hediyelerinizi aldık. Açtığımız andan itibaren duygu seliyle beraber çok mutlu olduk, ne düşüneceğimizi ne söyleyeceğimizi anlatacak kelimeler bulamadık. Harçlıklarınızdan arttırıp aldığınız bu hediyelerin “dünyayı ver fakat bu vatanın bir karış toprağını verme” anlamında olduğunu bir kez daha anlamış olduk.

Öncelikle buna vesile olan öğretmenlerimize sonra siz küçük cesur asker kardeşlerimize ayrı ayrı teşekkür eder, saygı ve sevgilerimizi sunarız." İfadelerine yer verildi.

 

Kaynak: karaman haber
Bu haber 2191 defa okunmuştur.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KARAMAN'DA TRAFİK KAZASI
KARAMAN'DA TRAFİK KAZASI
ZEYVE SULTAN CAMİİ KUR'AN KURSU AÇILDI
ZEYVE SULTAN CAMİİ KUR'AN KURSU AÇILDI