Reklam
Reklam
Reklam
Milli Görüşçü Kuruluşlar Organizasyonu
Reklam

Milli Görüşçü Kuruluşlar Organizasyonu

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Karaman Milli Görüşçü Kuruluşlar Organizasyonu adına açıklamalarda bulunan Şuurlu Öğretmenler Derneği Karaman Şube Başkanı Mehmet Karakaş;

15 Temmuz 2019 - 13:24


KARAMAN MİLLİ GÖRÜŞÇÜ KURULUŞLAR ORGANİZASYONU
 “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla basın açıklaması yaptı.
15 Temmuz gecesi ordumuzun içine sızmış bir avuç terörist milletimizin emaneti olan silahları millete çevirdiler. Tankları, tüfekleri halka yöneltip, bu milletin iradesini gasp etmeye çalıştılar. Batı emperyalizminin ve siyonizm'in bir oyunu olan bu hain darbe girişimi milletimizin kahramanca direnişi, milyonların meydanlara çıkarak, göğsünü tanklara ve silahlara siper etmesi sayesinde engellendi. Bu hain darbe girişiminde şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı diliyoruz. Gazilerimize şifa ve Milletimize de sabırlar diliyoruz. Rabbim o acı günleri bu necip millete bir daha yaşatmasın. Ülkemizi sağcı- solcu, Alevi-Sünni, Kürt -Türk diye bölmeye çalışanlara Yüce Allah fırsat vermesin.
15 Temmuz darbe girişimi ihanetlerin en büyüğüdür. Bu ihanete rağmen bu milletin kalbindeki iman nuru asla söndürülemeyecektir. Milli Görüş lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan yıllar önce sanki bu günleri görmüşçesine şu sözleri söylemişti: "Bir milletin asıl gücü ne parası, ne tankı, ne topudur. Asıl gücü inançlı ve ahlaklı evlatlarıdır."
Milletimizin şerefli evlatları o gece bu gerçeği gösterdi. Milletimiz inancı ve kahramanlığı ile iradesine ipotek koymak isteyenlere gereken dersi vermiştir. O kanlı gecede 249 şehit verdik, iki bini aşkın vatan evladı gazilik şerefine ulaştı. Allah onlardan razı olsun
Bu ülkenin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı vardır. Toplumun bütün kesimleri olarak kavga değil barış, çatışma değil diyalog ortamını oluşturacak çalışmalar yapmalıyız, kutuplaşmaya asla fırsat vermemeliyiz. Kardeş kavgasında kazananı değil kaybedeni olacağını unutmamalıyız.
FETÖ darbe girişimi dahil Türkiye'de oynanan bütün oyunların perde arkasında dış güçler ve onun işbirlikçileri vardır. AB ve ABD’nin dost olmadığını bilmeli hiçbir konuda güvenmemeliyiz. Bu gerçekten hareket ederek Türkiye olarak dış politikada ezber bozmaya, dost ile düşman ülkeleri yeniden belirlemeye ihtiyaç vardır. Rahmetli Erbakan'ın kurduğu D8 İslam Birliği projesi harekete geçirilmeli, Türkiye olarak bölgesinde oyun kuran ülke olmalıyız. Dünyada Müslümanlar birlik ve beraberlik içinde olmalıdır. Bu ancak İslam birliğinin kurulmasıyla mümkündür.
Milletimizin 15 Temmuz Millî Bayramını tebrik ederiz, huzurlu, mutlu ve saadetli günler dileriz.
Öğ-Der (Şuurlu Öğretmenler Derneği)
Agd (Anadolu Gençlik Derneği)
İsomder(İslam Toplumu Sosyal Medya Derneği)
Cansuyu( Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği)- Milli Gazete
Ehad (Evrensel Hafızlar Derneği

Bu haber 699 defa okunmuştur.