Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Milletvekili Şeker’in Ağız ve Diş SağlığI Haftası Mesajı
Reklam

Milletvekili Şeker'in Ağız ve Diş SağlığI Haftası Mesajı

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası ile Diş Hekimleri Günü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

21 Kasım 2017 - 13:44
Reklam

“Ülkemizde bilimsel diş hekimliğinin temelleri 22 Kasım 1908 tarihinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde ilk dişçilik yüksekokulu "Dişçi Mekteb-i Aliyesi" nin açılması ile atılmış,1996 yılından bu yana her yıl 22 Kasım günü "Diş Hekimliği Günü" ve içinde bulunduğu hafta ise "Ağız ve Diş Sağlığı Haftası" olarak kutlanmaktadır.

Ağız ve diş sağlığı vücut sağlığını doğrudan etkilemekle birliktesağlıklı bir yaşam için büyük önem arz etmektedir.Ağız ve diş sağlığının korunması ile birçok hastalığın başlamadan önlenmesi sağlanmış olur.

Diş Hekimlerimiz, insan sağlığı için son derece önemli olan ağız ve diş sağlığının korunması gibi insani ve kutsal büyük bir görev ifa etmektedirler. 

AK Parti iktidarı ile son 15 yılda ülkemizdeki sağlık alanındaki önemli gelişmelere paralel olarak insan sağlığında çok önemli bir yeri olan Ağız ve Diş Sağlığı alanında da çok önemli adımlar atılmış, önemli projeler hayata geçirilmiştir. Bu kapsamda;Ağız ve Diş Sağlığı Merkezisayıları, diş hekimisayısı ve sağlık personeli sayısıönemli ölçüde artırılmış,vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinedaha kolay ve hızlı ulaşması sağlanarakhalkımızın daha etkin ve kaliteli sağlık hizmeti almasının önü açılmıştır. 

Bu duygu ve düşünceler ile halkımızın ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesi için büyük bir özveri ile ve fedakârca görev yapan tüm diş hekimlerimizin Ağız ve Diş Sağlığı Haftası ile Diş Hekimleri Günü’nü en kalbi duygularımla kutlar ve bu kutsal görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.


Kaynak: karaman haber
Bu haber 2177 defa okunmuştur.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OZAN ARİF KARAMAN'DA
OZAN ARİF KARAMAN'DA
ZEHİRLİ MANTARLARA DİKKAT!!
ZEHİRLİ MANTARLARA DİKKAT!!