Mehmet Çalışkan kimdir..
Reklam

Mehmet Çalışkan kimdir..

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Mehmet Çalışkan atandı.

03 Ekim 2019 - 00:51

Karaman'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini vekaleten Abdurrahman Kurt'un ardından  Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Mehmet Çalışkan atandı.


Mehmet Çalışkan kimdir?

01/11/1972 Karapınar ilçesi Hasanoba köyünde doğdu. 1986 yılında henüz o tarihte ilçe olan Karaman’a taşındı. Lise eğitimimi Karaman’da tamamladı. 1996 yılında Kayseri Erciyes Üniversitesi Tarih Bölümünde lisans eğitimimi tamamlayarak aynı yıl Konya Hüyük ilçesinde öğretmenlik mesleğine başladı. 1999 yılında askerli görevimi öğretmen olarak tamamladı. 2005 yılına kadar Konya Hüyük ve Ereğli ilçelerinde öğretmenlik yaptıktan sonra 2005 yılında Karaman’a atandı.

Karaman’da sırasıyla Ermenek Mustafa Demirok Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde, Sudurağı Lisesi’nde, Öğretmen Lisesi’nde ve Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde görev yaptı.

Bir süre görevlendirme olarak Kazımkarabekir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yaptıktan sonra 2015 yılında Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne okul müdürü olarak atandı ve halen bu görevi yürütmekte idi. Evli ve iki çocuk babası.

Bu haber 4179 defa okunmuştur.