Uyuyarak Büyüyemeyiz


1969 ‘da İsrail Başbakanı Golda Meir Mescidi Aksa’yı yakma girişiminden sonra şunları söylemiştir.
   “O gece sabaha kadar korkudan uyuyamadım. Zannediyorum ki ; Müslümanlar dört bir taraftan İsrail’e girecekler. Lakin sabah oldu ve korkulan olmadı. İşte o zaman dedim ki  “Biz dilediğimizi yapabiliriz çünkü bu millet uyuyan bir millettir. “
Bizler sadece Filistinlilerin savaşın içinde olduğunu mu sanıyoruz. Ya da daha farklı bir soru sormak istiyorum. Savaşlar  sadece topla tüfekle mi olur?
Günümüzün savaşları ekonomik ,teknolojik  ve psikolojik güçle olmaktadır. İsrail dediğimiz devletin bu cüreti göstermesinin başlıca sebebi ekonomik gücünden kaynaklanmaktadır. İsrail’in ekonomisinin bu kadar güçlü olmasının sebebi ise Büyük Musevi sermayedarlarıdır. Yüksek sanayi ürünlerinin üretilerek tüm dünyaya ihraç  edilmesiyle varlıklı bir ülke haline gelmiştir.
ABD ‘deki İsrail lobisi de gücünün sebeplerindendir. Her yıl Amerika’nın karşılıksız verdiği 3 milyar ABD’nin dış politikasında İsrail’in ayrıcalığını göz önüne sermektedir. Lobi gücünü Yahudi işadamlarından almaktadır. Büyük medyalara sahip olan Yahudi lobisi dilediği gibi algı operasyonları uygulamakta dünyadaki kitleleri istediği gibi yönlendirebilmektedir. İzlediğimiz filmler ,okuduğumuz  kitaplar bilinçaltı mesajlarla doludur. 
Kozmetik ,gıda, giyim ,gıda gibi büyük şirketlerin büyük bir kısmı Yahudilere ait. Bizlere  “Siz buna layıksınız “diyerek pazarlanan tanınmış markaların çoğunluğu İsrail’in para kaynağıdır. Her yıl ateşimiz geçene kadar boykot ettiğimiz markalar hiçbir zaman gücünü kaybetmemişlerdir. Demek ki sadece boykot yeterli olmamaktadır.
Yazının başında paylaştığım Golda Meir’in sözünü hatırlamanızı istiyorum. Gerçekten uykuda mıyız?
UYKUDAYIZ…
Uykudayken neler oldu? 
Biz parçalayıp böldüler. Sömürmek vicdani bir mesele değildi onlar için.
Sömürdüler. Yoksul bıraktılar. 
Müslümanlar teknolojide geri kaldı. Geri kaldıkça bağımlı oldu. Bağımlı oldukça uyudu…
İnsanları düşünce ve bilim üretmeye teşvik eden kutsal kitabımız yaşamımıza yansımadı. Halbuki ilk emirdi “OKU “. Müslümanlar okumayı bıraktı. İslam için ilimle uğraşmak ibadetti oysa ki!
Düşünmeyi bıraktık nasıl olsa bizim için düşünen birleri vardı. Bizim için düşünenlerin  arkasına bakmadık. Kimlerin elinin olduğunu göremedik. Yavaş yavaş işlediler bizi.
Gerisiniz diyerek alay ettiler. Küçük düşürdüler. Şüpheye düştük. Bazılarımız inandı ,kabul etti. Geri kalmanın sebebini İslamiyet diye gösterdiler. İslam asla geriliğin sebebi değildi halbuki. İslamı hakkıyla yaşamamaktı bizi gerileten.
Bir avuç kelle kesen gönderdiler içimize. Bizdenmiş gibi yaptılar .Acımasızca öldürdüler sözde cihat diye. Oysa öldürmek haram kılınmıştı Kuran’da. Cihat  cahillikle savaşmaktı gerçekte. 
Kendi katil örgütlerini İslami terörist diye  ilan ederek girdiler yurtlarımıza .Yağmaladılar, yıktılar, öldürdüler…
  “Size ne oluyor da  ,Allah yolunda  “Ey ,Rabbimiz !Bizi halkı zalim olan şu beldeden kurtar ve rahmetinle bize sahip çıkacak bir koruyucu ve destek olacak bir  yardımcı gönder. “diye yalvaran güçsüz erkekler ,kadınlar ve çocuklar için savaşmıyorsunuz? “ NİSA 75
Ayet apaçık söylerken kendimize Müslüman dediğimiz bizler bu kadar zulme nasıl gözlerimizi kapattık. Kabe’nin çevresini kaplayan beş yıldızlı otellerin çevresinde kendi cennetimiz için çabalarken zulme uğrayan kardeşlerimiz için ağladı Kabe!
Uyanma vakti ne zaman gelecek ? Ne zaman birlik olacak ümmet? Ne zaman bitirecek yeniden başlayan  cahiliye devrini ? Ne zaman tozlu raflardan inip okunacak Kuran ve ne zaman yaşanılacak?
Kılıçla savaşma devri çoktan bitti! 
Kuran’ın ilk emri ile başlamalıyız önce. Sistemi okumalıyız. Çalışmalıyız. Üretmeliyiz. Ekonomimizle, endüstrimizle ,bilimimizle güçlenmeliyiz. 
Köleliği kaldıran bir dine inananların dünyada küresel güç sahiplerine  köle olmasından acı ne olabilir…