MADENCİLER GREVDE
Reklam

MADENCİLER GREVDE

Altı Aydır Maaş Alamayan Madenciler Greve Başladı

07 Şubat 2020 - 10:38 - Güncelleme: 07 Şubat 2020 - 12:00

Karaman İli Ermenek İlçesinde yaşayan maden işçileri geçen yılın Ağustos ayından bu yana maaşlarını alamadıkları için madene gidip açlık grevine başladılar. Hakkettikleri maaşları alamadıkları gibi artık iş de verilmediğini, kendileri yerine yeni işçilerin işe alınarak çalıştırıldığını iddia eden işçiler milletvekillerine ve TMBB Plan Bütçe Komisyon Başkanı Lütfi Elvan'a seslenerek "sesimizi duyun" çağrısı yaptılar.

Karaman’ın Ermenek ilçesinin Güneyyurt Kasabası’ndaki kömür madeni çalışanları maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle grev başlattı.

Alınan bilgiye göre, çalıştıkları maden ocağı önünde toplanan yaklaşık 100 civarı maden işçisi maaşlarının ödenmesini talep etti. İş başı yapmayan maden işçileri ocak yetkilisinin maaşlarını ödemesini istedi. Grev yapan maden işçilerini MHP Ermenek ilçe başkanı Ali Demir’le birlikte ziyaret eden Güneyyurt Belediye Başkanı Ahmet Arı, işçileri dinleyerek konuyu gerekli mercilere ileteceklerini söyledi. Başkan Arı, ‘’Maden ocağında çalışanların büyük bölümü Güneyyurt kasabamızda yaşayan hemşerilerimiz. Uzun süredir maaş alamadıklarından dolayı mağduriyet yaşıyorlar. Bu hemşerilerimiz ev ihtiyaçlarını karşılayamadıkları gibi bekleyen borçları nedeniyle de sıkıntı içerisindeler. Sorunun bir an evvel halledilmesi ve maaşların ödenmesi için görüşmelerimiz sürdürüyoruz’’ dedi.

Ocak önünde bekleyen işçiler, desteklerinden dolayı ilçe başkanı Ali Demir ve Belediye Başkanı Ahmet Arı’ya teşekkür ettiler.

 

 

 

Kaynak: larende haber
Bu haber 451 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..