Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Maden İşçilerinden Teşekkür
Reklam

Maden İşçilerinden Teşekkür

Greve Son Veren Maden İşçilerinden Teşekkür

Reklam
09 Şubat 2020 - 10:58

6 Şubat Perşembe günü başlatılan eylemin  siyasi kuruluşların araya girmesi ile son buldu.

Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesindeki özel bir kömür ocağında çalışan işçilerin maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle başlattıkları iş bırakma eylemi sona erdi.

Siyasi parti temsilcileri ve milletvekillerinin devreye girmesiyle sorun çözüldü. İşveren ve işçi arasında arabuluculuk görevini üstlenen MHP Ermenek İlçe Başkanı Ali Demir, bu süreçte anlayış gösteren her iki tarafa da teşekkür etti. 4 aylık alacaklarının haftaya ödeneceği sözünü aldıklarını belirten MHP İlçe Başkanı Demir, ilçede kapalı diğer kömür ocaklarının açılarak istihdam sahalarının artmasını istediklerini söyledi.

Greve Son Veren Maden İşçilerinden Teşekkür

Maden işçileri başlattıkları grev çözüme ulaştıktan sonra teşekkür yayınladılar.

“Dün sabah başlatmış olduğumuz  eylem bugün  akşam itibariyle sonuç vermiştir. Patronumuz Hatem Ozbey haftaya Cuma gününe kadar 4 aylık maaşımızın ödeneceği sözünü verdi ve bizde işçiler olarak eylemi sona erdirdik.

 Ara Buluculuk Yapan Ermenek Belde Başkanı Ali Demir abiye Güneyyurt Belediye başkanı  Ahmet Arı abimize Güneyyurt  Chp Ve Akp İlçe Teşkilatlarına Vekilerimiz İsmail Atakan Ünver Oguzhan Eser Ve Recep Şeker abilerime bizi sahiplenen bütün esnaf ve vatandaş arkadaşlarımıza  tanıdık tanımadık bizi her yerden arayıp destek veren bütün herkese teşekkür ederiz...Allah hepinizden razı olsun...” Denildi.

Kaynak: larende haber
Bu haber 1022 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..