Liseler Arası Münazara Finali Yapıldı
Reklam
Reklam
Reklam

Liseler Arası Münazara Finali Yapıldı

Karaman’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen liseler arası münazara yarışmasının finali yapıldı.

Reklam
22 Nisan 2016 - 12:43 - Güncelleme: 22 Nisan 2016 - 12:44

FOTOGALERİ İÇİN TIKLAYIN

Bugün saat 10.00’da Piri Reis Kültür Merkezinde gerçekleşen programa İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, daire müdürleri, öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.

Münazara Yarışmasında Karaman İrfan Ataseven Anadolu Lisesi ve Karaman Lisesi öğrencileri yarıştı. 

Yarışmada finale kalan Karaman İrfan Ataseven Anadolu Lisesi “Türkiye Avrupa Birliğine Girerek Ekonomik ve Siyasal Anlamda Daha da Güçlenir” derken, Karaman Lisesi de “Türkiye Bölgede ki Ülkelerle Birlik Olarak Ekonomik ve Siyasal Anlamda Daha da Güçlenir” dedi.

KMÜ Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim üyelerinden oluşan jüri, değerlendirme sonucunda Karaman İrfan Ataseven Anadolu Lisesi 88 puan alarak birinci olurken, Karaman Lisesi de 84 puan ile ikinci oldu. 

Yarışma sonucunu değerlendiren İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu; “Her iki ekipte gerçekten birbirinden kıymetli savunmalar, birbirinden kıymetli işler yaptılar. Önemli olan bu tür yarışmalarda sonuçtan daha çok buraya çıkardığımız ürün önemli. Elbette ki bir tanesi birinci bir tanesi ikinci olacak bir sürü elemelerden, yarı finallerden geçerek buraya geldiler. Çok ciddi diğer okullarla yarıştılar. Yarışmanın neticesinde mutlaka bir birinci, bir ikinci olur. Jürinin değerlendirme kriterlerini bilmiyoruz. Bizde farklı düşüncelerde olabiliriz. Biz farklı şekilde ikna edilmiş olabiliriz. Ama oradaki jürimizin değerlendirme kriterleri, değerlendirdikleri her biri birbirinden kıymetli üniversitemizden arkadaşlarımızı getirdik.  O yüzden değerlendirmeye saygı duyarak ama hiçbir şekilde bu arkadaşlarımız bu işi daha az savundular dememiz Karaman Lisesinin az savunduğunu asla kimse söyleyemez. Ve bundan da birisi çok başarılı bir yer yada çok başarısız bir yer kısmına çıkmaz. Liselerimiz içerisinde çıkılan varılan bir sonuç bu. Ama ben her iki lisemizin de başta idarecilerini, öğretmenlerini, öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. Çok ciddi bir emek var. Çocuklarımız araştırmalar yapmışlar, emekler vermişler, burada çıkıp da öyle 3 kelime kurmak kolay bir iş değil. Her biri burada çıktı fikrini çok ciddi bir şekilde savundu. Benimde bir fikrim var, bende bir taraf olabilirim ama jürinin değerlendirme kriterleri farklı. O yüzden değerli arkadaşlarım bu yarışmayı böyle algılayarak bu şekilde bakalım olaya. Yoksa burada ki arkadaşlarımızın hiçbir başarısızlığı falan söz konusu değil. Küçük bir puan farkıyla da birbirlerini geçeceklerdi. Ya o geçecekti ya onlar geçecekti. Yani sonuçta böyle bir hadisede sonucu kabullenmek mevzusu önemlidir ben sizin özellikle salonda duran arkadaşlarımın her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, kutluyorum başarılı olan arkadaşlarımızı, her iki lisemizi de kutluyorum ve başarılar diliyorum” dedi.

Yarışma öğrencilere verilen ödüller ile sona erdi.

 

Bu haber 2852 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KARAMAN’DA VEFAT EDEN HEMŞERİLERİMİZ
KARAMAN’DA VEFAT EDEN HEMŞERİLERİMİZ
AK PARTİ'DEN HABER SİTEMİZE ZİYARET
AK PARTİ'DEN HABER SİTEMİZE ZİYARET