Lavanta Fidesi Dağıtımı Gerçekleşti
Reklam

Lavanta Fidesi Dağıtımı Gerçekleşti

Vali Meral, il Özel İdaresi tarafından düzenlenen Lavanta fidesi bilgilendirme ve dağıtım programına katıldı.

14 Aralık 2019 - 21:03

13 Aralık Cuma günü ilk olarak il Özel İdaresi toplantı salonunda firma yetkilileri tarafından katılımcılara Lavanta bitkisi hakkında bilgilendirme eğitimi verildi.

Programda, il Özel idaresi olarak çiftçinin her zaman yanında olduklarını, Karaman’da tarımsal ürün çeşitliliğinin artırılması ve yaygınlaştırılması konusunda çalışmaların devam ettiğini ifade eden Vali Meral, özellikle ilimizde yetişmesi uygun olan ürünlerden çiftçilerin talep etmesi halinde fidelerin dağıtımı, eğitimi ve bakımı gibi konularda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Vali Fahri Meral, tıbbi ve aromatik bitkilerin ilimizde ekimi ve üretimi konusunda çabaları ve desteklerinden dolayı Milletvekili Dr. Recep Şeker’eve program dolayısıyla emeği geçen il genel meclis üyelerine ve il özel idaresi çalışanlarına teşekkür etti.

Yüzde 25 vatandaş katkısı ve yüzde 75 oranında devlet desteğinin sağlandığı, 18 çiftçiye 135 dekar araziye ekilmek üzere 202 bin 500 adet lavanta fidesi dağıtımı, Vali Meral ve protokol üyeleri tarafından gerçekleşti.

Lavanta Fidesi dağıtım programına, Vali Fahri Meral’in yanı sıra Ayrancı Kaymakamı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Evren Çakır, İl Genel Meclisi Başkanı Adem Kapar ve İl Genel Meclis Üyeleri, AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan, İl Tarım ve Orman Müdürü Abdullah Kaya ve çiftçiler katıldı.

 

 

Kaynak: larende haber
Bu haber 789 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..