KYK Öğrencilerinden Anlamlı Ziyaret
Reklam

KYK Öğrencilerinden Anlamlı Ziyaret

Karaman İl Müdürlüğünde barınmakta olan öğrencilerin dersleri dışında kalan serbest zamanlarının en iyi şekilde değerlendirilmesi amacıyla çeşitli etkinler düzenlenmektedir.

25 Ocak 2017 - 16:45 - Güncelleme: 25 Ocak 2017 - 16:53
Reklam

Düzenlenen etkinliklerin amacı yurtlarda barınan öğrencilerin hiçbir maddi karşılık ve çıkar beklemeden öğrencilerin yaşam kalitesini artırmak veya genel olarak toplumun yararına olduğu düşünülen bir hedefe ulaşmak için doğru olduğu inanılan toplumsal girişime destek olunmasını sağlamaktır.

Yapılan etkinliklerle öğrencilerin barınmasının sağlanmasının yanında geleceğe en iyi şekilde hazırlanması dersleri dışında kalan serbest zamanda kalan en iyi şekilde değerlendirilmesi kötü alışkanlıkların kazanıldığı yerlerden uzak kalmalarının sağlanmasıdır.

Karaman KYK’da barınan ve bu etkinliğe katılan öğrencilerden edinilen bilgilere göre, öğrenciler hayır sahiplerinden temin etmiş oldukları gıda, yiyecek ve temizlik malzemelerini ilimizde bulunan fakir ailelere ulaştırdılar.

Öğrencilerimiz bu tür etkinliklerle yardım etme duygusunu yaşamakta hem fakir aileleri sevindirmekte hem de onlarla gönül bağı kurmaktadır. En önemlisi de fakir ailelere yardım etme konusunda onlara ulaşma zamanı bulamayan iş adamlarımız adına yardımlar ulaştırılmakta ve ziyaret edip gönülleri hoş edilmektedir. 


Kaynak: Karaman Haberleri
Bu haber 3203 defa okunmuştur.