KYK’lı Öğrencilerin Kanser Haftası Etkinliği
Reklam

KYK’lı Öğrencilerin Kanser Haftası Etkinliği

Öğrencilerimiz kanser haftası nedeniyle Pazar esnafları ve aile ziyaretleri yaparak kanserle ilgili bilgiler verdi.

07 Nisan 2017 - 15:27
Reklam

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan Damla Projesinin amacı; geçlerin maddi karşılık beklemeden ailesi ya da yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmak veya genel olarak toplumun yararına olduğu düşünülen bir hedefe ulaşmak için yalnızca içinden gelerek ve doğru olduğuna inanarak bir toplumsal girişime destek olmalarını sağlamaktır.

Karaman Kredi ve Yurtlar İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda Damla Projesinin amacına ulaşması için çalışan gönüllü öğrenciler bulunmaktadır. Bu öğrencilerin Damla Projesi kapsamında çeşitli etkinliklerde bulunduğu bilinmektedir.

Bu etkinliklerden birisi de 01-07.03.2017 tarihleri arasında “Kanser Haftası” etkinliğidir. Öğrencilerimiz kanser haftası nedeniyle Pazar esnafları ve aile ziyaretleri yaparak kanserle ilgili bilgiler verdi. Konuyla ilgili el broşürlerini dağıttılar.
Bu faaliyetlerin amacı, çağımızın vebası olan ve hızla yayılan kanser hastalığı hakkında insanların odaklanmasını ve farkındalığın oluşmasını sağlamaktır.

Konuyla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı verilerine göre “Türkiye’de 10 yılda kanser sayısının rekor düzeyde arttığı” belirtilmektedir.
Dünya Sağlık Örgütü: “Dünyada her altı kişiden biri kanserden ölüyor. Kanser ölümlerinin ana nedeni teşhiste yaşanan gecikme” den kaynaklandığı belirtilmektedir.
Etkinliğe katılan öğrencilerimiz bu tür etkinlikleri düzenleyen idarecilere teşekkür ettiler.


 

Kaynak: Karaman Haberleri
Bu haber 1848 defa okunmuştur.