KYK’LI ÖĞRENCİLERDEN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZE ZİYARET
Reklam

KYK'LI ÖĞRENCİLERDEN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZE ZİYARET

KYK’lı öğrenciler bundan önceki yıllarda olduğu gibi, bu yılda Karaman İl Emniyet Müdürlüğü tarafından şehitler diyarı Çanakkale’ye götürüldüler.

16 Ekim 2017 - 16:36 - Güncelleme: 16 Ekim 2017 - 16:47
Reklam

 Karaman İl Emniyet ile KYK İl Müdürlüğü arasında yurtlarda barınan öğrencilere yönelik değişik programlar yapılmaktadır. Bu programlardan biriside 12/15 Ekim 2017 tarihleri arasında Çanakkale Şehitlerinin ziyaret edilmesi ve yedi düvele karşı verilen savaşın yaşandığı yerlerin ziyaret edilmesidir.

Öğrencilerimiz bu alanları ziyaret ederken İl Emniyet Müdürlüğünce görevlendirilen personel tarafından gün be gün yaşanan Çanakkale savaşları anlatılmış ve şehitlerimizin ruhlarına tevdi edilmek üzere Kur’anı Kerim okunup, dua etmişlerdir. Çanakkale şehitliği ziyaretinde Türk’ü, Arabı, Çerkezi , Afganlıyla  bu vatanın bölünmez  bütünlüğüne kast edenlere  karşı birlik ve beraberliğin nasıl yaşandığı ayrıntılı olarak anlatılmıştır.

İl Müdürü Enver YAZIBAŞI konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; öğrencilerimizin Bursa, Çanakkale illerindeki tarihi yerlerin  ziyaret edilmesine,  bu vatan için canını esirgemeyen şehitler diyarı Çanakkale şehitliğinin ziyaret edilmesinde emeği geçen başta İl Emniyet Müdürü Fikret BAYRAKTAR’ın  şahsında bütün personele teşekkür ederim dedi.

Kaynak: Karaman Haber
Bu haber 1513 defa okunmuştur.