Reklamı Geç
KYK’lı Gençlerden Örnek Ziyaret
Reklam
Reklam
Reklam

KYK’lı Gençlerden Örnek Ziyaret

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan Damla Projesinin amacı; gençlerin maddi karşılık beklemeden ailesi ya da yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmak veya genel olarak toplumun yararına olduğu düşünülen bir hedefe ulaşmak için yalnızca içinden gelerek ve doğru olduğuna inanarak bir toplumsal girişime destek olmalarını sağlamaktır.

Reklam
07 Mart 2017 - 14:57

Karaman Kredi ve Yurtlar İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda Damla Projesinin amacına ulaşması için çalışan gönüllü öğrenciler bulunmaktadır. Bu öğrencilerin Damla Projesi kapsamında çeşitli etkinliklerde bulunduğu bilinmektedir.

Kurumumuzun amacı; yurtlarımızda barınan öğrencilerimizi geleceğin Türkiye’sini yönetecek bilgili deneyimli ve aynı zamanda sosyal alanlarda da başarılı olmalarını sağlamaktır.

Yukarıda belirtilen amacın gerçekleşmesi için yurtlarda barınan öğrenciler ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret etmektedir. Bu tür etkinliklerde ilimizde ihtiyaç sahibi aileler kapısı çalınıp ihtiyaçlarının neler olduğu öğrenilmekte imkânlar ölçüsünde ihtiyaçları karşılanmaktadır.
İnsanoğlu zor durumda olan insanları görmedikçe kendisinin ne kadar iyi imkânlara sahip olduğunun farkında olmamaktadır. Bu nedenle atalarımız “ Tok açın halinden bilmez “ demiştir.

Öğrencilerden edinilen bilgilere göre bu tür etkinliklere katıldıklarından dolayı memnun olduklarını ve bu tür etkinliklerin sağlanmasından dolayı idari personele teşekkür edip bu tür etkinliklerin devamını istedikleri öğrenilmiştir.
      
  
      

Kaynak: Karaman Haberleri
Bu haber 1809 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SEMAİ TURİZM'DEN DEV KAMPANYA
SEMAİ TURİZM'DEN DEV KAMPANYA
Karaman Eğitim Sektöründe Büyük Değişim
Karaman Eğitim Sektöründe Büyük Değişim