Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
KYK’lı Gençler Minik Kardeşleri İle Buluştu
Reklam

KYK'lı Gençler Minik Kardeşleri İle Buluştu

Karaman Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürlüğü yurtlarında barınan öğrencilerin sosyal sorumluluk projeleri aralıksız devam ediyor.

20 Nisan 2017 - 15:22 - Güncelleme: 20 Nisan 2017 - 15:35
Reklam

 Karaman genelinde 4339 yükseköğrenim öğrencisine barınma, beslenme ve kredi/burs imkânı sağlayan KYK,  birçok sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. KYK yurtlarında kalan gençler, ağaç dikimi, kan bağışı, fakir ailelere yardım, Suriyeli mültecilere yardım ve şehit ailelerine ziyaret gibi birbirinden önemli etkinlikler gerçekleştiriyor. 

Bu etkinliklerin amacının ilerde ülkemizin yönetiminde söz sahibi olacak öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktır diyen İl Müdürü Enver YAZIBAŞI, “GENÇLER GELECEĞİMİZDİR” sloganıyla onlara imkânlar ölçüsünde en üst düzeyde hizmet verildiğini belirtti.

KYK’lı gençler, bu defa da Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak hazırlanan ‘Gönül Bağı’ etkinlikleri çerçevesinde Lale köyü ilkokulunu ziyaret ederek minik kardeşlerine hediyeler verip birlikte oyunlar oynadılar. Minik öğrencilerin gözlerindeki mutluluk ve gençlerin yüzündeki ışık projenin amacına ulaştığının en güzel kanıtıydı.


Kaynak: Karaman Haberleri
Bu haber 987 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şehidimiz Son Yolculuğuna Uğurlandı
Şehidimiz Son Yolculuğuna Uğurlandı
Şehit polis Muhammed Ali Mevlüt Dündar'ın cenazesi Karaman'a getirildi
Şehit polis Muhammed Ali Mevlüt Dündar'ın cenazesi Karaman'a...