Reklam
KUTLAMALARA YOĞUN İLGİ
Reklam
Reklam

KUTLAMALARA YOĞUN İLGİ

1 - 7 Ekim tarihleri arasında kutlanan ve bu yıl Cami ve Hayat temasının işlendiği Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlanıyor. 

Reklam
02 Ekim 2019 - 09:24

01 Ekim 2019 Salı günü Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Ömer Halisdemir Konferans Salonunda düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Camilerimizin günlük ve sosyal hayatımızdaki yeri ve önemini anlatan sinevizyon gösterimin ardından İl Müftüsü Muhammed Lutfi Ketenci günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
 
İl Müftüsü Ketenci’nin açılış konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş, katılımcılara Cami ve Hayat konulu konferans verdi. Konferans daha sonra karşılıklı hediye takdimiyle sona erdi.
 
Gerçekleştirilen konferansa Vali Fahri Meral’in yanı sıra Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi ve Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Nuri Özbey, Vali Yardımcısı Hacı İbrahim Türkoğlu, İl Müftüsü Muhammed Lutfi Ketenci, İl Jandarma Komutanı İsmail Şahin, AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan, daire müdürleri, din görevlileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
Cami ve Hayat konulu konferansın ardından Vali Fahri Meral, İl Müftüsü Muhammed Lutfi Ketenci ve beraberindeki heyeti makamında kabul ederek tüm din görevlilerinin Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutladı.

Bu haber 907 defa okunmuştur.