Kumluca Belediyesi ve KUTSO Arasında Meslek Edindirme Kursları...
Reklam

Kumluca Belediyesi ve KUTSO Arasında Meslek Edindirme Kursları Protokolü İmzalandı

Kumluca'da belediye ve ticaret ve sanayi odası ortaklaşa, meslek edindirme kursları düzenleyecek.

23 Şubat 2015 - 15:03 - Güncelleme: 28 Şubat 2015 - 19:11

Kumluca Belediyesi ve Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) arasında, meslek edindirme kursu açmak amacıyla protokol imzalandı. İmza törenine Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Murat H. Günay, belediye başkan yardımcıları ve diğer yetkililer katıldı.

Çetinkaya, belediye encümeninin kararıyla belediyeye ait Merkez Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Parkı'nda bulunan "Yunus Emre Kültürevi"nin 3 yıl süreyle Sürekli Mesleki Eğitim Merkezi olarak kullanılmasına kararlaştırdıklarını söyledi.

Bu karar doğrultusunda belediye ve KUTSO tarafından toplumun iş ve sosyal hayatına fayda sağlayacak, bölge halkının istek ve talepleri doğrultusunda eğitim, toplantı ve fikir atölyeleri düzenleneceğini ifade eden Çetinkaya, "İlçemiz ve KUTSO’nun görev alanı içerisinde yer alan, diğer ilçelerimizdeki vatandaşlarımıza ekonomik, kültürel ve sosyal alanda katkı sağlayacak kurslar düzenleyeceğiz. Okul öğrencilerimizin kaliteli zaman geçirmeleri için etüt ve faydalı kurslar gerçekleştirilecek. Çalışmanın ilçemize ve Antalya'ya hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Günay da Kumluca ve batı Antalya'nın tarım, turizm ve ticaret gibi birçok alanda gelişime açık ve sürekli gelişim kaydeden bir bölge olduğunu, ileriye dönük kalıcı çalışmaların yapılabileceği mekana ciddi anlamda ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

Yunus Emre Kültürevindeki kursların açılmasıyla ilgili her türlü girişimlerin KUTSO tarafından yürütüleceğini bildiren Günay, "Bölgemiz, ilgili sektörlerin sorunlarının analiz edildiği toplantılar, çalıştaylar seminerler yapmayı planlıyoruz. Ayrıca meslek edindirme kursları sayesinde vatandaşlarımıza hem kalıcı iş imkanı hem de bölge ekonomisine katkı sağlayacak projeler gerçekleştireceğiz. Hibe destekleri konusunda vatandaşlara bilgilendirmelerde bulunacağız. Böylece bölgemize hayırlı ve güzel çalışmalar yapacağımızı ümit ediyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kumluca Belediyesi ve KUTSO arasında meslek edindirme kursu açmak amacıyla hazırlanan protokol, Çetinkaya ve Günay tarafından imzalandı.   

Bu haber 1124 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..