Kulaçlar Amatör Spor Haftası İçin Atıldı
Reklam

Kulaçlar Amatör Spor Haftası İçin Atıldı

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan Amatör Spor Haftası Yüzme Yarışları, Fikret Ünlü Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılan final yarışlarının ardından sona erdi.

17 Ekim 2016 - 15:42
Reklam

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla ortaklaşa düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında yüzme yarışları düzenlendi.

Fikret Ünlü Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen ve 50 sporcunun kıyasıya mücadelesine sahne olan yarışlar 50-100 metre serbest, 50-100 metre kurbağalama, 200 metre ferdi karışık, 50-100 metre kelebek, 50, 100 ve 200 metre sırt üstü kategorilerinde yapıldı. Bedensel engelli sporcularında yer aldığı yarışlarda sporcu velileri ve sporseverler kendileri için ayrılan özel alanlarda yarışmaları ilgi ile izledi.

Yarışlar sonunda dereceye giren sporculara katılım belgeleri yüzme antrenörleri, hakem ve sporcu velileri tarafından takdim edildi.

Bu haber 1616 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..