Küçük Öğrencilerden Büyüklerine Masallar
Reklam

Küçük Öğrencilerden Büyüklerine Masallar

Anlattıkları Masallarla Hem Eğlendiler Hem Eğlendirdiler

19 Aralık 2019 - 08:58 - Güncelleme: 19 Aralık 2019 - 09:01
Reklam

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ilkokullar arası "Bir Varmış Bir Yokmuş" isimli Masal Anlatma Yarışmasının finalinde ilkokul öğrencileri anlattıkları masallarla hem eğlendi hem eğlendirdi.

Gevher Hatun Anaokulunun ev sahipliğinde bu yıl üçüncüsü yapılan "Bir Varmış Bir Yokmuş" isimli Masal Anlatma Yarışmasının final programına, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Yemiş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurettin Doğan, okul yöneticileri, öğretmenler ve davetliler katıldı.

Öğrencilerde özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, toplum içinde kendilerini ifade edebilme fırsatını sunmak, özgün eserler oluşturmak ve bu eserleri sunabilmelerini sağlamak için düzenlenen yarışmada öğrenciler sahne düzenlemesi ve kostümleriyle görselleştirdikleri masallarını sunarken izleyicilere renkli ve keyifli anlar yaşattı.

Dört okul finalde yarışarak birbirinden hünerli öğrencilerin sergilediği performanslar seçici kurul tarafından değerlendirildi. Seçici kurulun yapmış olduğu değerlendirme sonucunda, TOKİ İlkokulundan yarışan Damla Soydan birinci olurken Kılbasan İlkokulundan Tuğba Şaşma ikinci, Özel Karaman Babaoğlu İlkokulundan Zeynep Kürkcü üçüncü ve Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu öğrencisi Fikriye Çağla Yıldız dördüncü oldu. Dereceye giren öğrenciler mutluluklarını öğretmenleri ve arkadaşlarıyla paylaştı.

Yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, masalların nesilden nesille aktarılan kültürel bir miras olduğunu vurguladı. Çalışkan, "Öğrencilerimizi dinlerken geçmişe bir yolculuk yaptık. Dedelerimiz ve ninelerimiz bizlere küçükken masallar anlatırdı. Bizi biz yapan değerlerimizden biridir masallarımız. Bu değerin gelecek nesillere aktarılması açısından bu tür yarışmaları önemsiyoruz. Masallarımızı çocuklarımızdan dinlemek bizleri de mutlu etti. Finale kalan tüm öğrencilerimiz bizim gönüllerimizin birincisidir. Hepsini tekrardan tebrik ediyorum. Bu anlamlı yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen tüm yönetici ve öğretmelere teşekkür ederim" dedi.

Final programı, finale kalmaya hak kazanan öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Yemiş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurettin Doğan tarafından ödüllerinin verilmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

 

Kaynak: larende haber
Bu haber 662 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..