KTSO’DAN ST VERİ ANALİZİ PROJESİ DUYURUSU
Reklam
Reklam
Reklam

KTSO'DAN ST VERİ ANALİZİ PROJESİ DUYURUSU

Karaman Ticaret ve Sanayi Odasından yapılan açıklamada;

Reklam
18 Aralık 2019 - 10:45

"Ülkemizin de taraf olduğu Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Yapan Taşıtlarda Çalışan Personelin Çalışmalarına İlişkin Avrupa Anlaşması (AETR) hükümlerince zorunlu hale gelen sayısal takograf (ST) uygulaması kapsamında, ST sürücü, şirket, servis ve denetim kartlarının sahiplerine ulaştırılması ile ilgili iş ve işlemler Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yürütülmektedir.

01/01/2020 Sayısal Takograf kartı sahiplerinin, ST sürücü kartlarında kaydedilen verileri en çok 25 günde bir Kart Verme Otoritesine göndereceği bildirilmiştir. Bununla birlikte, ST sürücü kartlarında kaydedilen verilerin, araç sahibi şirketler tarafından da Kart Verme Otoritesine gönderileceği belirtilmiştir. Araç yetki belgesi sahipleri, sürücülere ait verilerin aktarılmasından sürücüleriyle birlikte sorumlu olacaktır.

Bu uygulama, yük taşımacılığı yapan sürücü ve şirketlerin yanısıra yolcu taşımacılığı yapan sürücü ve şirketler için de geçerli olacaktır.

Söz konusu verilerin yükleneceği temel enstrüman, internet sitesi üzerinden sağlanan alan olup, http://staumanaliz.tobb.org.tr adresinden erişilecek olup; söz konusu projenin birinci aşamasında veriler toplanmaya başlanmış olduğu ve veriler üzerinde yapılacak analizler sonucu sorumluların yaptırımlarla karşılaşmasının muhtemel olduğu bildirilmiştir.

Veri yüklemeleri sırasında yukarıda bahsedilen internet adresinde bulunan "ST Veri Yükleme Kılavuzundan" faydalanılabileceği belirtilmektedir.

Tüm üyelerimize önemle duyurulur."denildi.
Bu haber 700 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KARAMAN’DA VEFAT EDEN HEMŞERİLERİMİZ
KARAMAN’DA VEFAT EDEN HEMŞERİLERİMİZ
AK PARTİ'DEN HABER SİTEMİZE ZİYARET
AK PARTİ'DEN HABER SİTEMİZE ZİYARET